Pilt on illustreeriv Foto: Vladimir Pesnya, RIANovosti

Selle ülevaate kirjutamise ajaks olid spordimaja kasutanud 960 täiskasvanut, 207 noort ja 11 last. Kui täiskasvanute ja laste osas jäävad numbrid alla 2012. aasta omadele, siis tänu koostööle noortekeskusega on noorte külastuste arv tublisti kasvanud. 2012. aasta numbrid olid 1086 täiskasvanut, 81 noort ja 75 last.

Kolmel õhtul nädalas mängitakse spordimajas sulgpalli, ühel õhtul saalihokit ja reedeti peab oma võistlusi noortekeskus. Väga harva sporditakse teisipäeva õhtul soodusajal - Tervisekaardiga tasuta kasutamiseks mõeldud ajal. Tuletan siinkohal meelde, et kui ka kaaslast ei leidu, saab spordimajas üht-teist oma tervise heaks ära teha. Näiteks sõuda sõudeergomeeteril või kasutada uut jalgrattatrenažööri. Kuigi meil jõusaali pole, annab spordimajas olevate spetsiaalsete kummilintidega üldist jõutreeningut väga edukalt teha. Kui leiad paarilise või rohkem inimesi, saad sulgpalli, saalihokit, lauatennist, indiacat, korv- ja võrkpalli mängida.

Koostöös Kabala lasteaia-põhikooliga korraldasime perepäeva ning Tallinna ja Peterburi lastele spordilaagrid. Kabala Spordimaja aitas komplekteerida Raikküla valla tali- ja suvemängude võistkonnad. Saavutasime mõlemal korral väikeste valdade seas II koha. Mõlemal korral oli valda esindava võistkonna suurus ligikaudu 30 inimest.

Ago Lehe ja Uno Marksoni eestvedamisel ja kohaliku spordimaja abiga toimusid autospordivõistlused Kabala vigur ja jäärada ning Jaani vigur & sprint. Kokku osales kahel võistlusel 76 tehnikasportlast. Rapla maakonna sulgpalli meistrivõistluste raames peeti meie spordimajas kaks etappi. Kokku oli 52 osalejat. Ühe korraldajana kutsun kõiki julgemalt sulgpalli proovima. Tegemist on väga head koormust andva mänguga. Vahendeid saab spordimajast rentida.

Ürituste kokkuvõte on paslik lõpetada kahe jooksuvõistlusega. Paka Mäe Jooksul ja Kabala Kablutamisel oli kokku 125 osalejat. Paka Mäe Jooksu korraldajana tänan kohalikke ettevõtjaid, kes toetasid võistlust auhindadega. Aitäh Raikküla vallavalitsusele, kes aitas seekord ekstreemsetes tingimustes (lumi ulatus kohati poolde säärde) korraldatud jooksul aega võtta, rada märkida, auhindu ja teed jagada.

Läheme sportlikult ka uude aastasse. Lisaks 2013. aasta ülevaatele saan edastada ka info, mis puudutab tervisekaarti. Tänu koostööle Raikküla vallavalitsuse ja Märjamaa ujulaga on alates 18. detsembrist tervisekaardiga võimalik taas käia üks kord kuus tasuta Märjamaa ujulas ujumas. Esialgne kokkuleppe on sõlmitud detsembriks 2013 ja jaanuariks ning veebruariks 2014. Kui eelarve vähegi lubab ja kasutajaid jagub, pikendatakse teenust veelgi. Lihtsustunud on ka kaardi kasutamine.

Esita Märjamaa ujulas tervisekaart ja isikut tõendav dokument. Ujula administraatoril on nimekiri kõigist kasutajatest. Oma nime taha kirjuta allkiri ja võidki suplema minna. Helistada nagu eelmisel korral ei ole enam vaja.

Sportlikke pühi soovides tuletan ühtlasi kõigile meelde, et 23.-29. detsembril on kõigile eelregistreerijatele spordimaja kasutamine jõulunädala raames tasuta.