Kompostimist saab küll õppida arvutiprogrammi abil, aga toakomposter võimaldab selle protsessiga lähemalt tutvuda, lisaks on võimalik binokulaaridega vaadelda lagundajaid kompostitoormes. Prügilamaketi abil saab selgeks kaasaegse prügila ehitus, saab katsuda materjale, mida kasutatakse prügila ehituses. Keskkonnaameti keskkonnakasutuse juhtivspetsialist Rein Kalle sõnul lõpeb jäätmekäitlus tavakodaniku jaoks sageli värviliste konteineritega maja hoovis. "Keskkonnaspetsialistide jaoks siin alles jäätmekäitlus algab, hoiame silma peal, et prügilad keskkonda ei reostaks," lisab Kalle.

Jäätmeklass annab ettekujutuse sellest, mis saab jäätmetest pärast nende kokkukorjamist. Igale jäätmeliigile tuleb leida parim käitlusviis, see on tänapäevase jäätmekäitluse põhimõtteid. Nii saab ka tavainimene piiluda prügila sisse ja veenduda, et seal on nõrgvee ja prügilagaasi kogumiseks torud. Keskkonnaameti jaoks ei ole kuhugi kadunud ka ligi 500 suletud prügilat, mida jäätmeklassis kaardile kantuna silmistseda võib.

Jäätmeklassi projekti rahastamist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond, tööd tegi OÜ Ten Twelve ja projekti maksumus oli 72 265 eurot.