kalender Delfi

Saksofonikvartett SaxEst alustas oma tegevust 1999. aastal ja musitseerib koosseisus: Ivo Lille - sopransaksofon; Virgo Veldi - altsaksofon; Lauri Sepp - tenorsaksofon; Sulev Sommer - baritonsaksofon. SaxEst-i repertuaar on mitmekesine, sisaldades baroki ja klassitsismiajastu transkriptsioone, originaalteoseid erinevatelt maailma heliloojatelt, Eesti ja maailma nüüdismuusikat, jazz ja soulmuusikat. Eriline koht ansambli repertuaaris on Eesti heliloojate teostel nagu Tõnu Kõrvits, Galina Grigorjeva, Kristjan Kõrver, Ester Mägi jt. SaxEst on välja andnud kaks heliplaati: 2003. aastal CD " Collocutio" ja 2009. aastal jõulumuusika CD " My Gift To You" koos laulja ja basskitarristi James Wertsiga. Ansambel on teinud koostööd erinevate solistidega nagu Irina Zahharenkova, Yaroslava Kozina, Ulla Krigul, Virgo Sillamaa, Madis Kari, Siim Aimla, James Werts ja Meribel Müürsepp. Quartet Saxest on andnud palju edukaid kontserte üle kogu Eesti, sealhulgas ka erinevatel festivalidel nagu Tallinna Kammermuusika festival, Eesti Muusika päevad, Tallinn Music Week, Nargen Festival jt.

SaxEst kontsert toimub Rakvere Pangamajas neljapäeval, 10. oktoobril algusega kell 19. Kavas  J. S. Bach, G. Grigorjeva, G. Bizet, V. Ignatjev jt. Piletid hinnaga 5 eurot on müügil enne kontserdi algust kohapeal.

Järgmised kontserdid pangamajas leiavad aset 17. novembril, kui kavaga „Kirsiõied" astuvad üles Mart Soo (kitarr), Marti Tärn (bass), Reigo Ahven (trummid) ning 14. detsembril, kui jõulumuusikat esitab Maria Listra.