Haapsalu toomkirik Foto: Pressifoto

Kreegi päevade avakontserdil 8. juunil kell 18 Haapsalu toomkirikus kõlavad Cyrillus Kreegi loomingu kõrval Tõnu Kõrvitsa ja Pärt Uusbergi teosed. Haapsalus saab kuulda rootsi tuntuimat pärimuslauljat Lena Willemarki, kes muu hulgas esitab ka Tõnu Kõrvitsa just selleks kontserdiks loodud teose „Laulud Lenale“. Avakontserdil astuvad üles veel Sofia Joons, kammerkoor Head Ööd Vend, Haapsalu koorid, Nargenfestivali ansambel ning dirigendid Külli Kiivet, Pärt Uusberg ja Tõnu Kaljuste.

"Kreegi päevade edasised sündmused viivad ajas 80 aastat tagasi ja proovivad taastada 1933. aastal Cyrillus Kreegi organiseeritud eestirootslaste jaoks olulise sündmuse – esimese eestirootsi laulupeo, millest möödub tänavu 80 aastat. Laulupeo esinejate seas on erineval viisil eestirootsi kultuuriga seotud lauljad, muusikud ja tantsijad Eestist, Rootsist ja Soomest,“ kõneles eestirootsi laulupeo kunstiline juht Sofia Joons.

Eestirootsi laulupeo ajakava 9. juunil:

11.00 Jumalateenistus Haapsalu toomkirikus

12.00 Laulupeo rongikäik linnuse hoovi

13.00 Laulupidu

15.00–15.30 Piknikupaus

15.30–17.00 Tantsupidu

Eestirootsi kultuuriruumi suursündmust korraldab Rootsi vähemusrahvuse kultuurinõukogu koostöös Rannarootsi muuseumi ja Nargenfestivaliga.

“Ja nagu kõlas üleskutse meie esimesel Nargenfestivalil, kutsume ka nüüd: tänavad on auklikud, sõitke mööda merd!” kutsus Nargenfestivali algataja Tõnu Kaljuste huvilisi muusikasuvest osa saama.

Festivali purjed heiskab juba kaheksandat hooaega aasta kultuurisõber 2011 – Nordea pank!

Nargenfestivali üritused on EV95 programmis.

Cyrillus Kreegi muusikapäevi on Nargenfestival Haapsalus korraldanud koostöös Haapsalu linnaga alates 2007. aastast ning eesti ja rootsi muusika kokkupuutepunkte tutvustatakse juba seitsmendat aastat.