Valdur Vacht

Keila Kooli ja Miki lasteaia õpetajad streikisid 7. märtsil, Vikerkaare lasteaia õpetajad 7. ja 8. märtsil. Keila Ühisgümnaasiumi, Erakooli Läte ja Rukkilille lasteaia õpetajad streigis ei osalenud.

Streik oli üleriigiline, hõlmates õpetajaid kõigis maakondades. Streigis osales üle 16 tuhande õpetaja. Streigi ajal korraldasid sellest osavõtjad pikette ja miitinguid, neist rohkearvulisem toimus 7. märtsil Tallinnas Vabaduse väljakul.

Keila õpetajatele reserveeriti Tallinna sõiduks rongi viimane vagun, mille eest kasseeriti neilt 75 eurot. Kuigi Keilast pidi Tallinna minema 100 streikijat, astus rongi peale vaid paarkümmend. Osa streikijaid sõitis linna varasema rongi või autoga. Hiljem ühines nendega ka õpetajaid Sauelt, Laagrist ja mujalt.

Valdur Vacht

Foto: Valdur Vacht

Rong asus Keilast teele kell 10.48 ning jõudis Tallinna 11.35. Õpetajatel olid kaasas plakatid ja loosungid. Vikerkaare lasteaia õpetajaid võis ära tunda erksatest vestidest. Eestvedajad olid väga optimistlikud ning rongis oli kuulda veendunud hõikeid „Ükskord me võidame niikuinii!" Miitingu kohta ütlesid kohalkäinud, et Vabaduse väljak oli rahvast servast servani täis, kõned veenvad ja sütitavad.

Fotod on tehtud kolmapäeva hommikul Keila jaamas enne ärasõitu Tallinna.