Pilt on illustreeriv. Foto: Andres Putting

Retke kõige keerulisemaks ülesandeks osutus enestelegi ootamatult eluaseme leidmine töökohale võimalikult lähedale. Eriti juhul, kui ei soovi ühiskasutatavaid ruume ja veel vähem magamistuba, jagada teiste rännulistega. Ka hingehinna maksmiseks puudus huvi. Kompromissituse eest tuli küll lõivu tasuda nii hostelipidajatele kui maanteeröövlitele, ent pärast kümneid e-kirju ja telefonikõnesid, naeratas otsingute seitsmendal päeval õnn kõige helgemal kujul.

Elama satuti suurde ja avarasse majja, kus lisaks pererahvale elas ka Sambiast pärit Joe. Sitsiilia pere võttis noormehed enda tiiva alla ning neid hellitati rohke toiduga:

„Ehkki seni on degusteerimised paraku lõppenud ulatuslike kõhuhädadega, on hõrgutistest äraütlemine osutunud ilmvõimatuks. Ainult inseneriharidusega Joe on hakanud õhtusöökidelt viilima, sest pärast viimast pidurooga tuli tal haigevoodis veeta terve päev."

Varsti selgus ka, et millegi pärast ei salli austraallased seda, kui heteromees on otsustanud trenni eesmärgil õue jooksma minna.Tuli ketsid varna visata.

Loe kõigest sellest ja muudest tähelepanekutest värskest Tartu Ekspressist.