Foto: Andres Putting

„See on Läänemaa kohta väga ilus arv," ütles maakonna haridustöötajate liidu esimees Marju Viitmaa. Sada õpetajat on kogu maakonna õpetajaist peaaegu neljandik.

Eilse seisuga stardib maakonnast kolm bussitäit, kokku 90-100 inimest, ütles Viitmaa. Et tuleval nädalal on koolivaheaeg, pole ka muret, et tunnid meeleavalduse tõttu ära jääks.

Viitmaa lisas, et kindlasti lisandub neidki õpetajaid, kes lähevad ise, oma sõidukiga.

Kullamaa keskkoolist läheb Toompeale 12 õpetajat, mis on pool kogu kooli õpetajatest. „Kolm õpetajat on koolitusel ja mõnel ei luba tervis minna," ütles Kullamaa keskkooli õpetaja Mai Jõevee.

Eesti õpetajad lähevad 25. oktoobril Toompeale Lossi platsile palgatõusu nõudma Eesti Haridustöötajate Liidu eestvedamisel. Kokku oodatakse Toompeale umbes 1000 õpetajat.

Meelt on kutsutud avaldama õpetajate esindused kõikidest maakondadest ja linnadest. Peale õpetajate oodatakse osalema ka neid inimesi, kes toetavad õpetajatöö väärtustamise vajadust. Haridustöötajate liit on taotlenud õpetajate palga alammäärade 20protsendilist tõusu, õpetajate liit u 40protsendilist tõusu.Loe pikemalt Lääne Elu veebist.