Foto: Tiit Blaat

Septembrikuu teisel laupäeval peetav Maarjalaat on kauplejate seas populaarne. "Tänavusele laadale on registreerunud üle 400 kohaliku toidu, käsitöö, istikute ja sügisandide pakkuja," rääkis linnavalitsuse ettevõtluse osakonna kaubanduse peaspetsialist Meeri Tensing. "Rohkem polekski võimalik praegusele laadaalale mahutada, näiteks puuskulptuurid tuli panna üles Uueturu tänavale."

"Pakkumisi on tulnud igast valdkonnast. Rohkelt leidub villaseid kudumeid, aga ka traditsioonilist sibulat ja küüslauku," kirjeldas Tensing laia valikut. "Suupooliseks pakutakse muu kauba hulgas suitsusinki ja -vorsti, põdralihavorsti, sõira, juustu, kitsepiimajuustu, määrdejuustusid, jõhvikaid, kodust marmelaadi ja astelpajujooki. Luke farm pakub oma populaarset sinihallitusjuustu ning ka meemüüjaid on meil tänavu palju. Küüni tänava alguses võib näha põnevamaid aiavilju."

Mahekauba huvilised saavad tutvuda Eesti mahepõllunduse toodanguga ja kohtuda selle kasvatajatega. Eraldi telgiga on väljas Eesti Mahepõllunduse Sihtasutus, mis koondab mitmeid mahetootjaid, ning väiketootjatest koosnev Lõuna-Eesti toiduvõrgustik.

Tänavused põhiesinejad Raekoja platsi laval on ansambel Jeti (kell 11, 13 ja 15) ning kloun Ummi (kell 12 ja 14). Laadamuusikat kuuleb aga mujalgi, muuhulgas esinevad Küüni tänaval kandlemängijad.

Maarjalaata peetakse Tartu Raekoja platsil, Küüni tänaval ja Uueturu pargis eeloleval laupäeval kell 10-17.