Õppepäev Saatse muuseumi õuel, foto autor Tea Korela

Aastal 2012 on palju räägitud väärtustest ja väärtuskasvatusest. Gümnaasiumis toimus väärtuskasvatusalane loeng lastevanematele. Seto Haridusselts korraldas väärtushinnangutele keskenduva konverentsi Mikitamäel.

Muuseumides mõeldi kindlasti sellele, kuidas hoida ja väärtustada meie esivanemate teadmisi ja kultuuri, mitte jalgu jäädes moodsale maailmakäsitlusele ja atraktiivsusele, mille puudumisel nii mõnigi muuseum võib suletuks jääda.

Jõulude eel soovime kõik oma lähedastele ja tuttavatele rahulikke jõule ja õnnelikku uut aastat. Õnnesoovid on toredad ja liigutavad, kuid tuleb tõdeda, et õnnelikuks ei saa kedagi teha. Elu tuleb elada nii, et inimene saaks olla õnnelik. Selleks on aga vaja olla eelkõige terve, uskuda ja usaldada teisi inimesi. Vajalikud on teadmised mineviku, oleviku ja tuleviku kohta. Eelkõige on aga vaja teada inimeseks olemise saladusi. Muuseumid on kohad, kus inimesed leiavad tasakaalu uue ja vana vahel. Tihti avastatakse siin midagi nii olulist, mis aitab inimesel oma eluteel edasi liikuda.

Ka meie püüdsime anda 2012. aastal endast parima. Loodame, et kõik, kes Saatse muuseumisse jõudsid, jäid rahule ning „võtsid" siit midagi endaga kaasa.

Saatse Seto Muuseum soovib kõikidele tarkust, et elada õnnelikult!