Foto: Monika Otrokova
Vaatamata vihmasele ilmale oli Otepää Kultuurikeskuse parki kogunenud palju huvilisi. Otepää naiskodukaitsjad näitasid, kuidas valmib välipliidil sõdurisupp, mis hiljem ka ära söödi. Otepää kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad tutvustasid oma tegevusi ja organisatsiooni, näidati, kuidas anda esmaabi ning esitleti sõdurivarustust. Üleval oli kaitseliidu relvanäitus, naiskodukaitse fotonäitus, oma tehnikaga olid väljas Otepää päästjad ja politsei, oma tegemisi tutvustas Otepää kiirabi. Päeva juhtis kaitseliitlane Marko Tiirmaa, perepäeva avas Otepää vallavolikogu esimees Aivar Nigol.

Kauaaegne Otepää ajakirjanik Aili Miks esitles Kultuurikeskuses oma raamatut  „Kui Otepää ärkas (1988-1992) ehk ajakirjaniku eluülikoole väikelinnas".  Raamatus räägitakse ärkamisaegsest Otepääst, toetudes ajakirjanduses ilmunud materjalidele.  Raamatu autor  rääkis raamatu valmimisloost ning hiljem said kuulajad esitada küsimusi. Aili Miksi raamatut autori pühendusega on võimalik leida kõigis Valgamaa raamatukogudes. Raamatu andis välja MTÜ Meediagrupp Süd-Est, väljaandmist toetasid Otepää vald, Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp ja kohaliku omaalgatuse programm.

Perepäeva korraldasid: KL Valgamaa Maleva Otepää Üksik-kompanii, Naiskodukaitse Valga ringkonna Otepää Jaoskond, Otepää politsei, päästekomando. Kaasa aitasid Otepää Kultuurikeskus ja Otepää vald.

Vaata fotosid
SIIT
.