isa laps Scanpix

Tervisepäeva üks eestvedajatest, Otepää naistearst dr Aive Kalinina sõnas, et oma töös näeb ta pidevalt, kuidas mehe üldine tervislik seisund mõjutab naise tervist ning sellest lähtuvalt ka peresuhteid. „Selleks et rohkem tähelepanu suunata isadele igas vanuses on asjakohane rääkida vanusega kaasnevatest terviseriskidest ja nende ennetuse võimalustest," ütles dr Kalinina. „Tervisepäeva eesmärgiks ongi teavitada mehi eaga kaasnevatest terviseriskidest ja
ennetuse võimalustest ning anda praktiline võimalus ja tasuta teenus tervise
kontrolliks ja personaalseks nõustamiseks."

Ürituse tervisekontrollis saab mõõta vererõhku ,veresuhkru taset, kolesterooli ning hinnata kehakoostist. Kaks tundi enne terviseteste ei ole soovitav süüa. Treeningkavas toimub lihastreening raskustega ja lihashooldus koos taskaalu ja venituselementidega.

„Selleks, et isad püsiksid rohkem terved, on meestel vaja pöörata tähelepanu oma tervisele," leidis ürituse patroon, Otepää vallavolikogu esimees Aivar Nigol. „Tugitoolis on lihtne olla, kuid isad võiksid oma aktiivse tegevusega ka kogu perele eeskuju näidata."

Tervisepäeva „Terve isa" korraldavad SA Otepää Tervisekeskus koostöös Otepää Vallavalitsusega. Üritus on kõigile tasuta, ootame kõiki praeguseid ja tulevasi isasid osalema!