Põlvamaa aasta klassiõpetaja 2015 Hele Aia ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees Kaido Kõiv

Kell kümme algava foorumi juhatab sisse maavanem Igor Taro, misjärel toimub üleriikliku konkursi "Eestimaa õpib ja tänab" Põlvamaa laureaatide tunnustamine. Seejärel esineb ettekandega SA Innove analüütik Einar Rull, kes räägib tõenduspõhiselt haridusest toetudes John Hattie uuringutele.

Peale lõunat saavad sõna pedagoogikateadlane Peep Leppik ning Põlva Kooli õpetaja ja tantsurühma juhendaja Karin Simso, kes keskenduvad oma ettekannetes vastavalt õpetajatööle teaduse ja kom mertsi vahel ning erivajadustega õpilastele.

Uus õppeaasta toob kaasa ka mõningad muudatused maakonna hariduskorralduses. „Põlva vallas lõpetasid 30.06.2016 tegevuse Põlva Ühisgümnaasium, Põlva Põhikool ning Mammaste Lasteaed ja Kool. Alates 1. juulist on moodustatud Põlva Kool (põhikool, 1.-9.klass) ja Mammaste Lasteaed. Riigigümnaasiumina alustab õppetööd Põlva Gümnaasium. Põlva Kool tegutseb 3 õppekohas: Lina tänaval, Kesk tänaval ja Koolimaja teel. Põlva Gümnaasiumile oma maja alles ehitatakse ja õppetööd alustatakse endise Põlva Põhikooli hoones Lina tänaval. Alates jaanuarist aga loodetakse saada oma uude majja Piiri tänav 1,“ vahendab maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Katrin Ohakas. Esimesse klassi läheb hetkel olemasolevatel andmetel maakonnas 274 last ning esmakordselt Põlvamaal alustavad tööd 24 õpetajat.

Augustifoorumile on oodatud kõik, kellele hariduse ja kooli areng korda läheb. Täpsem kava ning info registreerimise kohta on leitav Põlva maavalitsuse kodulehelt.