Ivo Linna ja Antti Kammiste võlusid kuulajaid oma elurõõmuga. Foto: erakogust Raikküla Valla Leht

Kevad-talvisest hooajast väärivad meenutamist kohtumisõhtud Tõnis Mägi ja Ivo Linnaga. Mõlemad vanameistrid tõid kohale täissaali kuulajaid. Tõnis Mägi etteaste oli just selline, mida mäletatakse veel kaua: kergelt nukra alatooniga, aga samas nii elujaatav ja humoorikas. Ivo Linna võlus rahvast oma siira ja vahetu suhtlemise ning elurõõmuga.

Veebruarikuus toimus südamlik kohtumisõhtu Vladislav Koržetsi ja Margus Mikomäega. Vladislav oli väga üllatunud, saades teada, et tema hea sõber ja tekstide viisistaja ning esitaja Riho Sibul on siin koolis käinud.

23. veebruaril tähistasime koostöös kohaliku ettevõtja Kaivi Trans OÜ omaniku Kaido Viluga vastlapäeva ja ühtlasi ka Eesti Vabariigi 94. aastapäeva. Osales üle saja inimese. Üheskoos pidasime maha vahva vastlatralli koos võistlusmängude, autoralli, hernesupi ja kõige muu selle traditsiooni juurde kuuluvaga. Aprillis avasime pidulikult Maalehe 25. juubeliaasta üritustesarja. Jüri Aarma ja Egon Nuter naerutasid publikut värske "Naeri huumorikavaga". Naerdi koguni nii palju, et esinejad olid kohemaid valmis selle programmiga üle-eestilisele tuurile minema. Uut huumoriajakirja Pilkaja tutvustas toimetaja Andrus Tamm. Avati ka Rein Lauksi karikatuuride näitus.

Mõned karikaturistid on pärast näitust oma karikatuurid meile kinkinud, neid pilte säilitame huumoritoas. Huvilistel on võimalus tutvuda tuntumate Eesti karikaturistide loominguga Purku koolimaja teisel korrusel.

Kaks korda on vallarahvaga teatris käidud. Draamateatris käisime vaatamas "Jaan Umbi lugu" ja "Eesti matust". Juba jaanuarikuus ootab ees uus teatriskäik. 1. mail osalesime heakorratalgutel Teeme Ära 2012. Koduküla sai taas puhtamaks ja kaunimaks. Talgud lõppesid ühise teejoomise ja koogisöömisega.

Maikuus toimus Aino Perviku 80. sünnipäeva puhul koolimaja trepil lasteraamatu "Kunksmoor ja kapten Trumm" ettelugemine Ingrit Karbi eestvedamisel. Tavapäraselt korraldasime maikuus ka Purku Kevadlaada.

Juunikuus käis MTÜ kolmeliikmeline esindus koos Rapla maakonna külade liiduga tutvumas MTÜ-de ja külaseltside tegemistega Järvamaal. Vahetasime kogemusi ja ideid.

September algas traditsioonilise kokkusaamisega: oli tervislike hoidiste tutvustamise päev. Vahetati retsepte ja jagati nippe maitsvate hoidiste valmistamiseks.

Oma Islandi reisi muljeid rääkis ja hingematvalt kauneid loodusvaateid näitas Reet Merenäkk.

Oktoobrikuus sai hoo sisse huumori- ja kohtumisõhtute neljas hooaeg. Põnevaid külalisi ja toredaid esinejaid siia jätkub. Esimesteks külalisteks olid Jüri Paet ja Erich Krieger. Jüri Paet on meil varem esinenud ja rahvas ootas teda tagasi. Osalejad said osta ka tema uhiuue paetismide raamatu.

Novembrikuus andis heategevusliku kontserdi Ott Lepland. Koos Otiga musitseeris kitarrist Kristjan Kaasik. Ott esitas laule oma kahelt eelmiselt plaadilt ja mõned lood ka uuelt, veel ilmumata albumilt. Publiku seas oli palju fänklubi liikmeid, noori ja lapsi, kes laulude sõnu peast teadsid ja kaasa elasid. Ott esitas kontserdi ajal ka ühe oma ema kirjutatud loo ja tegi ühtlasi sügava kummarduse oma emale, kes samuti publiku hulgas viibis. Viimase loo ajal seisis publik püsti ja laulis kaasa kõigile tuttavat hitti "Kuula".

Kõik soovijad said võimaluse armastatud lauljaga koos pilti teha ja autogrammi küsida. Kontserdi tuluga toetati MIA Jõulumaad, kus vähekindlustatud pered, puuetega inimesed ja lastekodulapsed saavad osa suurest jõulurõõmust.

Novembrikuu huumoriõhtu toimus veidi tavatus vormis. Nimelt oli meie hea koostööpartneri Heiki Maibergi südamesoov tähistada oma 60 aasta juubelit just meie väikeses õdusas koolimajas. Heiki palvel esinesid Peeter Kaljumäe ja Jüri Aarma. Sellel õhtul olid kõik koos nagu üks pere ja juubilar oli õhtu lõppedes silmnähtavalt rahul ja õnnelik. Samal päeval avati ka Heiki Maibergi naljapiltide näitus "Eesti vabariik", mida praegugi koolimaja teisel korrusel vaadata saab.

Novembrikuus tegime koostööd seltsinguga Kabala Kooli Heaks ning ATO Spordiklubi OÜ-ga ja kirjutasime projekti Raikküla valla perepäeva rahastamiseks. Hoolimata sellest, et toetust eraldati soovitust vähem, sai perepäev ühiste jõududega edukalt ellu viidud. Oleme teinud koostööd ka vallavalitsusega erinevate projektide elluviimisel.

Detsembrikuus kogunes taas mälumänguseltskond. Teist aastat tegutseb laste näitering Ingrit Karbi juhendamisel ja juba 3. advendil saab näha "Operatsioon Kintsutükk" II osa. Ühtlasi toimub koolimajas ka väike jõululaat.

MTÜ Purculi soovib vallarahvale kauneid jõule ja põnevaid kohtumisi uuel aastal. Ootame teid kõiki osalema meie üritustel!

Salle Nurmeta Ester Luik