Foto: Andres Putting

2012. aasta raamatukogupäevade deviisiks oli „Kohtume raamatukogus". Sellest lähtudes korraldasid Märjamaa valla raamatukogud mitmesuguseid üritusi, kohtumisi ja väljapanekuid.

Kuna raamatukogupäevad langevad osaliselt sügisesele koolivaheajale, soosib see lastele suunatud ettevõtmisi.

23. oktoober oli Eesti raamatu päev, mida seekord tähistati Karl Ristikivi 100. sünniaastapäevale pühendatud raa matunäitusega. Tänavu on paljude lasteraamatute ilmumise juubeliaasta, nii täitus 50 aastat „Sipsiku" ja 40 aastat „Naksitrallide" (mõlema autor Eno Raud) ilmumisest, auväärset 100 aasta juubelit tähistavad Oskar Lutsu „Kevade" tegelased. Kõiki eelnimetatuid peeti meeles raamatuväljapanekutega.

Kohtumistel raamatukogus tutvustati vanu lasteraamatuid ja uut eesti lastekirjandust. 20. oktoobri ettelugemispäeval loeti Aino Perviku teoseid, kuna sel aastal tähistati ka A. Perviku 80 aasta juubelit.

Märjamaa Valla Raamatukogus said seekordsel jutupliiatsipäeval kokku kolmkümmend joonistamishuvilist last (noorim oli kolmeaastane). Loeti ja joonistati õpetaja Anne Muinaste juhendamisel laste üht lemmikraamatutegelast Sipsikut. Neid värvikaid, säravaid ja rõõmsaid Sipsikuid saab vaadata meie lastekogus.

Aino Perviku sünnipäeva ja tema raamatu „Arabella, mereröövli tütar" 30. aastapäeva tähistati raamatu tutvustamise ja samanimelise filmi vaatamisega.

Raamatukogupäevade muinasjutuhommik algas hubase küünlaleegi juures kooslaulmisega.

Seejärel jutustas Piret Kukk lastele kolm põnevat muinasjuttu. Kuna samal päeval, 27. oktoobril peeti ülemaailmselt Kaisukaru 110. sünnipäeva, oli üks muinasjutt pühendatud ka kaisukarule.

Raamatukogupäevad said väärika lõpetuse kohtumistel kirjanikega. Taaskohtumine autoriga toimus Harri Jõgisaluga raamatu „Muistendid igavikust" esitlusel, kirjanike tuuril olid seekord lugejatega kohtuma tulnud Contra, Kauksi Ülle ja Lauri Sommer.

Kohtume taas raamatukogus!