Palvuslõunasöögi korraldajad soovivad pakkuda 2012. aasta alguses võimalust ühise laua taga rikastada üksteise elusid ning seeläbi pakkuda midagi enamat ka meid ümbristevale kogukonnale.

Palvuslõunasöök on suurepärane traditsioon, kus ühise laua taga saavad kokku Rakvere kogukonna poliitilised, äri- ja vaimulikud liidrid. Hea kogukonna toimimise aluseks on head suhted ja vastastikune usaldus ning palvuslõunasöök on suurepäraseks kohaks, kus häid suhteid luua ja edasi arendada.

Rakvere linnapea Andres Jaadla sõnul on Rakvere kogemus näidanud et palvuslõunasöök on ilus traditsioon, mis seob hingeliselt.

Palvuslõunasöögil kõnelevad EELK Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse juhatuse esimees ja ajakirjanik Indrek Treufeldt ning vaimulik ja eetik Meego Remmel. Indrek Treufeldt kõneleb religiooni teemast Eesti meedias, Meego Remmel tutvustab palvushommiku- ja -lõunasöökide traditsiooni algustja levikut maailmas. Muusikalisi vahepalu pakuvad Rakvere Karmeli koguduse noored muusikud.

Palvushommiku- ja palvuslõunasöögid on kujunenud aastast aastasse jätkuvaks traditsiooniks kogu maailmas ja Eestis. Rakveres toimub palvuslõunasöök tänavu viiendat korda.