Pilt on illustreeriv Foto: Ilmar Saabas

Fantastiline, milliseid tervislikke salateid ja suupisteid valmistasid päeva perenaised Liivi Kundla ja Piret Oole. Margus Maripuu pakkus mitmeid sorte maarohtudest teesid. Tutvuda sai väljapanekuga hoidistest, mis tehtud koduaia saadustest või metsast korjatust. Lisaks pakkus Anne Helme omavalmistatud erinevaid sorti mahlu. Soovijad said retsepte ja nõuandeid.

Hoidiseid oli mekkimiseks kaasa toonud ka proua Angelina Valtust ning rikkalik oli Margus Maripuu väljapanek kartulisortidest - kes soovis, sai ka koju kaasa osta. Päev algas kõigile jõukohaste joogaharjutustega Kadrin Karro juhendamisel, millele järgnes kepikõnd ja jalutuskäik Eidapere ümbruses - sinna juurde kuulus koha- ja kultuurilugu (Maimu Haasma, Margus Maripuu, Rita Toomet). Järgnes toitumisspetsialist Ene Mägi õppetund tervislikust toitumisest ja haiguste ennetamisest. Päeva jooksul saadi soovi korral nõu küsida perearstilt (Maret Tamme, Tiia Mutt), kutsehaigete ühingult (Ivi Ahtijainen), OÜ Silmarõõm silmatohtritelt ja saada ülevaade oma tervisest ja verepildist dr Kai käe all. Mõnusa ja rõõmsa "süsti" andis päeva lõppedes kaasa laulja Toomas Anni.

Selles toredas päevas oli kõike: mett, metsamarju, lambavillast kudumeid, päikest, värsket õhku, kohtumisi sõpradega, palju uut ja huvitavat infot, liikumist, muusikat, naeratavaid ja rahulolevaid inimesi. Suur tänu kõigile, kes toetasid: OÜ Taveks, Kehtna vallavalitsus, riiklik südame ja veresoonkonna haiguste ennetamise strateegia 2005 - 2020. Teile kõigile, kes te aitasite päeva ette valmistada ja korraldada, ning teile, kes te tulite ja olite. Sügisvärvilist tervislikku ja rahulikku sügisaega kõigile!