Foto: Aino Aaspõllu Delfi

Näitusekollektsioon koosneb fotodest ja tekstiilidest, kus kaks kunstnikku käsitevad aja ja kohaga seonduvat eri vaatenurkadest - Raija Peltola graafikuna ja Maarit Hirvonen tekstiilikunstnikuna. 

"Näituse teema on mind pannud mõtlema ajale, ajakasutusele, lõputule kiirustamisele ja olemisele inimesena," räägib kommentaariks Raija Peltola. Tema teostatud fotod on kantud ainulaadsel moel akrüülplaadile, mis rõhutab teose ruumilisust. „Selle näituse pildid olen pildistanud peamiselt Saaremaal, siinne looduse jõud ja tundlikkus on avaldanud mulle tugevat mõju, olen lummatud tema ilust ja häältest," sõnab Peltola.

Maarit Hirvonen väljendab ennast tugevates sümbolites, tema looming on avatud uutele perspektiividele. Tekstiilikunstnikuna on Hirvonen väga haaratud värvidest ja erinevatest kiududest. Selle näituse teostes on Hirvonen käsitlenud palveteemat, nagu ta näeb seda looduslikus keskkonnas. "Tuule-, vee ja puidu liikumises sünnib kalligraafia, kus võib näha pidevalt vahetuvaid palveid," räägib Hirvonen.