Pilt on illustreeriv Foto: Joel Kivi
Laadapäev algas kell 11 ning soovijatel oli võimalik endale rikkalikust laadakaubast midagi meelepärast osta. Müüjaid oli kohale tulnud igast Eestimaa paigast ja väga laia valikuga: aiasaadused, istikud, hoidised, riided, ehted, lihatooted; pakuti õnneloose ning erinevaid kooke ja torte.

Samal ajal toimus ka pingeline võrride võidusõit, kus võisteldi seitsmes erinevas klassis: open, standard, standard plus, korvid 50cc, korvid 80cc, aeglussõit ja show klass.
Vahepeal tegid muusikalise etteaste Kätlini laulustuudio lauljad.

Kui võrrid olid võistelnud ning laadakaup maha müüdud, oli aeg vaadata kohverteatri etendust „Okasroosike", mis pakkus lastele toreda teatrielamuse. Ka täiskasvanutel ei olnud igav, sest humoorika etteaste tegid Spice Girl´sid, Marilyn Manson, Sürgavere kooli võimlemisrühm, USA klaverimängija koos tantsutüdrukutega ning Üllar Jörberg, kes kõik tahtsid saada laada superstaarideks. Tõelisi staare on vaid üks ning selle tiitli sai Merli Mäevälja, kes võitis oma lihtsuse ja siirusega. Täissaalile esinesid Sürgavere näitemänguring ja kaugelt Saaremaalt külla sõitnud rahvatantsijad. Hiljem toimus laadaoksjon, mille tulu annetati Sürgavere Küla Seltsile. Pidamata ei jäänud ka varaste hommikutundideni kestnud laadapidu PS Troika saatel.

Sürgavere laat ootab teid juba järgmisel aastal oma tuntud headuses ja eheduses!