PALJULAPSELINE PEREKOND SUITS Foto: Rauno Volmar

Statistikaameti vanemmetoodik Ene-Margit Tiidu sõnul on Eesti naine tubli, trend, et esimene laps tuuakse ilmale üha hiljem ning et peres on lapsi vähem, on igal pool Euroopas sama. Eesti naist ei maksa siin süüdistada.

Kaks last sünnitanud naisi oli rahvaloenduse andmete järgi 206 929, neist 130 325 olid juba sellises eas, kus lapsi enam juurde ei saada, ülejäänud olid veel fertiilses eas. Kolme lapsega naisi oli 65654 ning nelja lapsega 15 803. Viis ja enam last oli 10 580 emal, kusjuures oli vaid üks naine, kel juba enne 25. eluaasta täitumist oli lapsi 5 või rohkem.

Kus aga elavad need naised, kes on täitnud oma statistilise normi ja seda isegi ületanud? Siin suuri üllatusi ei ole, nad elavad peamiselt suuremates linnades ja nende lähivaldades. Tabeli teinegi pool on igati loogiline, sealt vaatavad vastu pisemad omavalitsused. Samas on vaid kaks omavalitsust, kus ei ole ühtegi naist, kel oleks enam kui kolm last - need on Piirissaare ja Ruhnu vald.

TABEL: kõige enam naisi, kel on üle kahe lapse

 3 last4 lastvähemalt 5 lastkokku
Tallinn11628195683814422
Tartu linn41817763725329
Pärnu linn19533872102550
Narva linn17883141982300
Kohtla-Järve linn14192431561818
Viljandi linn10682131081389
Kuressaare linn9002011021203
Rakvere linn816159871062
Türi vald7321861351053
Viimsi vald84611439999
Valga linn681156120957
Võru linn71414784945
Rae vald66612666858
Rapla vald61515078843
Harku vald64512948822
Haapsalu linn58212672780
Märjamaa vald516156108780
Maardu linn60912039768
Suure-Jaani vald450165132747
Tapa vald47712999705
Saue vald5379957693
Paide linn5289369690
Kuusalu vald45912993681
Kohila vald47113272675
Saku vald5288754669
Tartu vald42612384633
Jõhvi vald4958745627
Keila linn4839033606
Sillamäe linn4987530603
Jõgeva vald34214784573
Väike-Maarja vald336117120573
Kadrina vald36910884561
Saarde vald34211790549
Kaarma vald33312690549
Anija vald36610575546
Vinni vald36310872543
Ülenurme vald4297536540
Kehtna vald35711166534
Elva linn3969642534
Audru vald3788172531
Põltsamaa vald31212096528
Räpina vald3699960528
Tamsalu vald3609372525
Kose vald35110269522
Tarvastu vald291111108510
Põlva linn3877545507
Võru vald3668754507
Jõgeva linn3457860483
Jõelähtme vald3457842465
Karksi vald2799390462

Tabel: kõige vähem naisi, kel on üle kahe lapse

 3 last4 lastvähemalt 5 lastkokku
Karula vald842118123
Lüganuse vald782715120
Koigi vald811821120
Mikitamäe vald782121120
Narva-Jõesuu linn99153117
Kasepää vald812412117
Varbla vald602730117
Rägavere vald662127114
Kõlleste vald722418114
Hummuli vald602727114
Surju vald692121111
Pöide vald722415111
Põdrala vald602130111
Mõniste vald781515108
Laeva vald691224105
Taheva vald571830105
Maidla vald66279102
Mustvee linn751215102
Oru vald691518102
Orava vald662115102
Mustjala vald542127102
Kihelkonna vald54301599
Kõpu vald51271896
Sonda vald60151893
Risti vald57181893
Misso vald57211593
Kohtla-Nõmme vald759690
Kareda vald51211890
Noarootsi vald63151290
Laimjala vald51211890
Mõisaküla linn54241290
Püssi linn60121284
Lohusuu vald57151284
Tootsi vald5721684
Käru vald48211281
Õru vald48181581
Illuka vald5118978
Meeksi vald42241278
Peipsiääre vald45211278
Kihnu vald4524675
Kallaste linn609675
Tudulinna vald519666
Aegviidu vald486660
Nõva vald2712645
Lavassaare vald306642
Torgu vald2412339
Vormsi vald186630
Alajõe vald153018
Ruhnu vald6006
Piirissaare vald6006