Arvo Tarmula

Koos abikaasa Hellega on Hannes Smitt üles kasvatanud tublid ja töökad lapsed ning ta on toeks ja eeskujuks ka oma lapselastele. Tütar Edvika sõnul on ta hea ning hooliv isa ja vanaisa, kelle koju kõik alati rõõmuga kokku tulevad. 2002. aastal pärjati Smittide kodu „Kauni kodu“ tiitliga.

Hannes Smitt on kauaaegne kohaliku omavalitsuse liige ja koguduse elu edendaja. Teda on pärjatud mitmete Kullamaa valla autasudega ning ta on ka valla aukodanik. Koguduses on tal kandev roll Soome ja Rootsi sõpruskogudustega koostöö edendamisel. Ta on kauaaegne põllumajandusettevõtja ja traditsioonilise maaelu arendaja. Vahetult enne isadepäeva täitub Hannes Smittil 65. eluaasta.

Sel aastal laekus Lääne maavalitsusele aasta isa kohta 2 ettepanekut. Mõlemad kandidaadid puhul on tegemist tubli ja silmapaistva isikuga ning seetõttu oli komisjonil valikut äärmiselt keeruline langetada.

Läänemaa aasta isa tiitlit annab Lääne maavalitsus välja aastast 2013. Varasemad aasta isa tiitli saajad on Kalle Orumaa Nõva vallast, Toomas Räli Lääne-Nigula vallast ja Tiit Seiton Martna vallast.