Foto: Külli Leola .

Jooks toimub peamiselt suuri teid mööda, kuhu kõik kaasaelajad on lehvitama oodatud. Kuid mitte ainult. Igaüks, kes elab-tegutseb jooksutrassi ligiduses, nii külaseltsid kui muidu kenad inimesed, on lahkesti oodatud jooksjatele söögipoolist pakkuma, sest toitumine on jooksus väga tähtis. Nii on kõigil võimalus anda oma panus lipu Umale Pidole jõudmiseks. Aga plaanis ei ole korraldada tavalist spordivõistluste toitlustamist, vaid kõik peaks olema Võrumaal kasvatatu-valmistatu.

Contra jooksutrajektoori saab jälgida live'is internetist, sellekohane link tuleb jooksu eel nii Uma Pido koduleheküljele, Uma Pido blogisse kui ka facebooki Uma Pido ja Contra kontode alla. Samuti saab vastavatelt lehekülgedelt täpsemat infot jooksu marsruudist.

Võib ka kaasa joosta, tempo on kindlasti kõigile jõukohane, ja paraja hulga kilomeetreid võib ise valida.  Kes tahab pikemalt kaasa joosta, tervet päeva või isegi nädalat, palume teada anda Contrale urvaste@gmail.com või 5283540.

Manuses on kaasas jooksumarsruut kaardina, planeeritav marsruut päevade lõikes on järgmine:
26. mai: Võru Katariina - Rõuge - Pärlijõe - Krabi - Pähni - Varstu 
27. mai: Mõniste - Saru - Hargla - Koobassaare - Lüllemäe - Haabsaare - Antsla - Urvaste
28. mai: Kärgula - Kanepi - Saverna - Krootuse - Ihamaru - Põlva - Mooste
29. mai: Leevaku - Räpina - Kahkva - Niitsiku - Kamnitsa
30. mai: Orava - Võmmorski - Obinitsa - Lepä - Meremäe - Kalatsova - Vastseliina
31. mai: Kärinä - Misso - Ruusmäe - Plaani - Haanja
1. juuni: Võru

Contra janu kustutab Värska Vesi ning jooksu toetavad oma toodetega Nopri ja Taarapõllu talu.

Uma Pido on võrokeste laulu ja tantsupidu, mille eesmärgiks on levitada rõõmu võrukeseks olemisest ja võru keele ning kultuuri tundmisest. I Uma Pido toimus 2008. a Võrus, II Uma Pido 2010. a Põlvas, seekordne leiab aset taas Võrus Kubija laulukaare all. Peokoha vaheldumine Võru ja Põlva maakonna keskuste vahel rõhutab Vana Võromaa ühtsust. Vana Võromaa ajaloolise kultuuriruumi moodustavad 8 Lõuna-Eesti kihelkonda: Hargla, Rõuge, Karula, Vastseliina, Kanepi, Urvaste, Põlva ja Räpina.

Kaart Contra läbitavast marsruudist: