Juunikuu aias
Esimene suvekuu on aias vist kõige õierohkem. Sibullilled jätkavad õitsemist, ka ilupõõsad ja viljapuudki on sõltuvalt aastast täies õies. Tänavusel jahedal kevadel areneb kõik pikkamööda ja see on omal moel toregi.

Vahel jääb suve algus ka väga sademetevaeseks. Sel juhul tuleb rohkem vaeva näha istutatud püsikute ja ilupõõsaste kastmisega. Pigem kastke üks kord ja korralikult (ruutmeetrile vähemalt 20 l vett) kui mitu korda ja vähe. Muld peab saama vähemalt 20 cm sügavuselt märjaks. Vesi peaks olema soojenenud, mitte otse kaevukülm. Jahedat vett kasutades kastke pihustades. Sobivaim aeg kastmiseks on varahommik või hiline õhtu, kui päike on loojunud.
Nüüd on aeg harvendada või kärpida kevadel õitsenud ilupõõsaid, forsüütiaid, sireleid, enelaid (täkiline, hall, tara-, Thunbergi enelas). Ka rododendroneilt võib ära murda õitsenud õisikud, et nad end seemnete kasvatamiseks ära ei kurnaks.
Istutage avamaale külmaõrnad taimed ja suvelilled, kuid olge valmis neid ka õhu jahenedes kattelooriga katma. Ka toalilled võib nüüd tasapisi õue suvitama viia.
Pidage silmas taimehaiguste teket ja lehetäide ilmumist. Eriti puudutab see roose ja noori puid-põõsaid. Hävitage esimesed kahjurid kohe ja ka haigusilmingutele tuleb kiiresti reageerida.
Hinnake põõsaste ja okaspuude talvekahjustusi ning lõigake kahjustunud oksad välja.
Eemaldage maasikatelt tütartaimed, multšige peenarde vahed põhu, adru või mõne muu sobiva materjaliga.
Väetage püsililli, et need rohkelt õitseksid. Vajadusel toestage neid. Õitsenud sibullilledel eemaldage seemnekuprad, lehed ja õievarred aga laske kuivada, et sibul jõuaks toitaineid koguda.
Niitke muru, kuid mitte rohkem kui kolmandiku kõrgusest. Kasvu ergutamiseks võib murule anda lämmastikurikast väetist.