Ehkki jääkirme sel hetkel kitsetalle küll juba kandis, siis tuleb meelde tuletada, et alates 13. detsembrist on keelatud minna Eesti siseveekogude jääle.

Kitsetalle päästeoperatsioon Peipsi järvel
Kitsetalle päästeoperatsioon Peipsi järvel
FOTO: Lõuna prefektuur

Turvalisema jää paksus algab 10 sentimeetrist ja selle tekkimiseks on vaja paar nädalat järjest tugevamaid miinuskraade.

Kui näed hättasattunud metslooma, siis helista Häirekeskuse riigiinfo telefonile 1247 nõu saamiseks.

Metsloom loetakse hättasattunuks või abivajavaks, kui

Keskkonnaamet
  • loom on silmnähtavalt vigastatud ning vigastus ei laabu iseeneslikult;

Vigastused on osa metsloomade elust ja looduse loomulikust toimimisest. Vigastatud või ka hukkunud loomad on olulisel kohal teiste loomade (nt kiskjate, raipetoiduliste loomade ning lagundajate) toidulaual. Loe abistamisest täpsemalt siit.

  • loom on abitus seisundis;

Näiteks on loom jäänud kinni (nt kukkunud auku, takerdunud aia vahele vms) või sattunud väljaspoole oma loomulikku elukeskkonda (nt paanikas suuruluk asulas) ning tema looduslikku keskkonda naasmine on välistatud ilma kõrvalise abita

  • loomapoeg on orvustunud ning seejuures on orvustumise kohta selge veendumus

Orvustumine ei saa olla pelgalt kellegi arvamus. Orvustunuks loetakse loom üksnes siis, kui on tõendeid loomavanema hukkumise kohta või on vanem vigastatud nõnda, et ta ei ole enam võimeline oma järglas(t)e eest hoolitseda.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Sinu vihjest võib saada uudis

Olulist sündmust märgates tee pilt või video ja saada Delfisse. Vaatame vihje üle ja jagame sinu märkamist Eestiga. Saada vihje:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid