Presidendilt saab tänavu teenetemärgi 97 inimest
"Eesti Vabariigi 91. aastapäeva eel tänab ja tunnustab meie riik oma teenetemärkidega inimesi, kes on hoidnud, edendanud ja kindlustanud Eesti iseseisvust," kirjutas president Ilves otsuse eessõnas.
"Me täname ja tunnustame neid, kelle teod on aidanud Eestil saada targemaks, suuremaks, paremaks, edukamaks ja hoolivamaks," rõhutas riigipea.
Maarjamaa Risti I klass
José Manuel Durão Barroso - Euroopa Komisjoni president
Anders Fogh Rasmussen - Eesti Euroopa Liidu ja NATOga liitumise toetaja, Taani peaminister
Maarjamaa Risti II klass
Peter Van Loan - Eesti-Kanada suhete edendaja, Kanada valitsuse liige
Maarjamaa Risti III klass
Christopher John Pridham Beazley - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Euroopa Parlamendi Balti-Euroopa intergrupi kauaaegne esimees, Suurbritannia
Claude Chêne - Eesti Euroopa Liidu suhete edendaja, Prantsusmaa
Pekka Ilmari Hallberg - Eesti-Soome õigusalase koostöö edendaja
Heidi Anneli Hautala - Eesti-Soome suhete edendaja, Soome parlamendi liige
Maarjamaa Risti IV klass
Richard Carl Barth - Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja
Arvo Kalervo Hovi - Eesti ja Baltimaade ajaloo uurija, Soome
Zdravko Kissiov - Eesti kirjanduse tõlkija, Bulgaaria
Sergei Lõssenko - Eesti-Venemaa kultuurisuhete edendaja
Kazuto Matsumura - Eesti-Jaapani kultuurisuhete edendaja
James Robert Tusty - filmilooja, Eesti ajaloo tutvustaja, Ameerika Ühendriigid
Maureen Castle Tusty - filmilooja, Eesti ajaloo tutvustaja, Ameerika Ühendriigid
Robert Weaver - Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja, Suurbritannia
Maarjamaa Risti V klass
Markku Juhana Palokangas - Eesti-Soome suhete edendaja, Soome Sõjamuuseumi direktor
Riigivapi V klass
Vello-Johannes Arras - vabadusvõitleja
Priit Silla - vabadusvõitleja
Valgetähe I klass
Gerd Kanter - olümpiavõitja
Valgetähe II klass
Tõnu Endrekson - olümpiamedalivõitja
Valgetähe III klass
Jaak Järv - keemik, Tartu Ülikooli professor, akadeemik
Tõnu Kark - näitleja
Anna Levandi - iluuisutamistreener, kodanikuühiskonna edendaja
Väino Puura - geoloog, Tartu Ülikooli emeriit-professor
Katri Raik - hariduselu edendaja
Margus Reinsalu - ettevõtja
Valgetähe IV klass
Ülev Aaloe - tõlkija
Jüri Alperten - dirigent
Katrin Enno - kodanikuühiskonna edendaja
Allar Kaasik - muusikaelu edendaja
Mihkel Kaljurand - keemik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Erich Kõlar - dirigent
Toomas Laur - ehitusinseneride koolitaja, TTÜ sertifitseerimisasutuse direktor
Ülo Mander - maastikuökoloog, Tartu Ülikooli professor
Helmi Neetar - keeleteadlane
Ott Ojaveer - koolijuht
Endel Palla - ettevõtja
Valeri Peterson - energeetik
Raul Rebane - Gerd Kanteri meeskonna juht
Heller Sööl - kohaliku elu edendaja Hiiumaal
Sirja Tooming - kohtunik
Ain Tromp - ettevõtja
Viire Valdma - näitleja
Natalja Vester - prokurör
Valgetähe V klass
Ljudmilla Gluškovskaja - ajakirjanik, kultuurivahendaja
Aare Hindremäe - kohaliku elu edendaja Raplamaal, Krimmi eestlaste toetaja
Svetlana Jantšek - teatrielu edendaja, kultuurivahendaja
Reet Klaasmägi - õpetaja, kutsehariduse edendaja
Urmas Krüger - politseinike koolitaja
Marju Kukk - kauaaegne riigiametnik
Marina Kuvaitseva - vanausuliste kultuuri hoidja
Aare Kübarsepp - ametiühinguliikumise edendaja
Tiit Niilo - ettevõtja
Heli Raidla - õpetaja, kohaliku elu edendaja Põlvamaal
Enn Roosi - noorte kergejõustikutreener
Ervin Runnel - kohaliku elu edendaja Järvamaal
Anu Saabas - õpetaja, hariduselu edendaja
Evald Jüri Soomägi - eestluse hoidja Rootsis
Vally Tamm - eesti keele õpetaja Petseris
Tiiu Tomingas - kohaliku elu edendaja Läänemaal
Jüri Tõnisson - muinsuskaitsja, ajaloo talletaja
Henno Ustav - ajaloo talletaja
Aime Vettik - õiguskeele arendaja
Valgetähe medal
Hedi Reima - vanglaametnik
Eesti Punase Risti II klass
Ants Vaar - onkoloog, kirurg
Eesti Punase Risti III klass
Aadu Randpalu - humanitaarabi vahendaja
Inna Randpalu - humanitaarabi vahendaja
Eesti Punase Risti IV klass
Kaia Kaldvee - puuetega inimeste abistaja
Priit Laos - päästeametnik
Lea Möll - laste hoolekandja
Tiiu Peterson - laste hoolekandja
Eesti Punase Risti V klass
Pille Alaver - väärkoheldud laste eestseisja, politseiametnik
Reet Hiiemäe - hoolekande edendaja
Jüri Kalbach - vereandja
Jaanus Kodu - vereandja
Priit Maaker - vereandja
Jelena Sokolova - vereandja
Lea Viires - eakate eneseabi edendaja
Kotkaristi IV klass mõõkadega
Endel Kirs - vastupanuvõitleja
Heino Laansalu - vastupanuvõitleja
Lembit Põldre - vastupanuvõitleja
Kotkaristi IV klass
Raigo Haabu - politseiametnik
Kotkaristi V klass mõõkadega
Margus Kuul - kaitseväelane, kapten
Kotkaristi V klass
Jalmar Ernits - päästetööde korraldaja, piirivalvekapten
Karl Inno - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Heino-Raimund Ridbeck - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Indrek Saaremäel - kaitsepolitseiametnik
Rein-Eerik Savi - kaitsepolitseiametnik
Vjatšeslav Želnovakov - piirivalve lennusalga rajajaid, päästja
Artur Tegova - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kotkaristi kuldrist mõõkadega
Erki Brackmann - kaitseväelane, vanemveebel
Egerd Erreline - kaitseväelane, kapral
Aleksander Issajev - kaitseväelane, reamees
Ott Jõesaar - kaitseväelane, reamees
Rasmus Penno - kaitseväelane, kapral
Andrei Vesterinen - kaitseväelane, reamees
Kotkaristi kuldrist
Johannes Kunnus - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja