12. septembril toimus Tallinnas ajalooline jooksusündmus, nimelt joosti linna tänavatel I SEB Tallinna maraton, esimene rahvusvaheline maratonivõistlus Eestis. 995 lõpetaja hulgas oli vähemalt 5, kes õppinud Järvakandi koolis (protokolli sirvides rohkem ei leidnud, kui on veel keegi, oleks hea teada). Nende andmete põhjal oli meie kooli vilistlastest parim Reemet Vanaveski, kes põgusas vestluses mainis, et jooksuharrastuseni viis mingil hetkel keha käsk: “Jookse või veere.” Jooksu valinud mees läbis oma esimese maratoni väga korraliku ajaga (3:48.32) ja saavutas üldises paremusreas tubli 404. koha. Meie meestest teine oli Rait Männa, kes suvel väga hoolega harjutas ja oma esimese maratoni võib igati õnnestunuks lugeda – 3:56.20 ja 505. koht. Kaks järgmist meest jooksid oma kolmandal maratonil ja esimest korda õnnestus neil lõpuni jooksusammul tulla. Augustis Helsingis veetsid nad rajal pea viis ja pool tundi ... Seekord läks pare-mini ja Martin Herem sai aja 3:58.38 (538. koht), Margus Sepp sai ajaks 4:06.16 (606. koht). Viies mees Erki Lillemägi jättis sellel aastal Helsingi vahele ja Tallinnasse enda sõnul vaid üritama. Joostes pea olematu treeningu ja pikuti rebenenud kõõlusega, sai hakkama suurepärase sooritusega – 4:22.33 on mehe isiklik rekord ja andis talle 729. koha. Mai lõpus üritatakse maratoni juba Riias.

16. septembril võistlesid algklassilapsed Kehtnas, kus toimus Rapla mk koolinoorte jooksude meie piirkonna jooksuvõistlus. 2001/2002. aastal sündinud poiste 600 m jooksus sai esikoha Kristo Kivisild (2.23,3). 1998/1999. aasta poistest sai Argo Stražev 60 m jooksus II koha (9,4) ja 200 m jooksus III koha (35,1).

23. septembril jooksis kooli spordipäeval Rauno Poom 60 m ajaga 7,3. Kuna tulemus pääseb kooli edetabelisse, võib saavutuse juurde kindlalt kvaliteedimärgi panna.

25. septembril võisteldi Järvakandis heidete mitme-võistluses. Suurepärane ilm ja palju isiklikke rekordeid oli sel päeval natuke varjutatud kuulitõukaja Taavi Peetre traagilise hukkumisega. Päeva emotsionaalseim hetk oli tamme istutamine Taavi mälestuseks, kusjuures puu on kuuliringist täpselt 20.33 m kaugusel (tulemus, mis jäi Peetre isiklikuks rekordiks).

Taavi oli kolmel eelmisel korral võistlustel osalenud ja tahtis selgi korral kohal olla, kuid ...

Võistluse enda juurde. Kaheksa mehe heitluses oli huvitav fakt see, et esindatud olid kõik vanusegrupid ja paremuse selgitamisel võis iga võistleja kasutada heitevahendit, mis vastab tema vanuseklassile. Kindla esikoha saavutas Kauro Kruusmaa, kes saavutas viie heite summaks 150,71 m (oda 41.73, ketas 47.55, kuul 13.04, vasar 33.30 ja raskus 15.15).
Teise koha saavutas Lembit Zahkna (MV II) 130,61 meetriga (27.73, 41.34, 11.54, 36.45, 13.55) ja kolmas oli Arnold Lepiste (JP) 124,40 m (44.12, 32.87, 11.10, 25.76, 10.55).
Järgnesid Raimond Lepiste (AP, 122,06), Margus Sepp (MV-I, 118,86), Tanel Kurisoo (M, 113,69), Kerdo Tornius (CP, 74,91) ja Markus Sepp (DP, 49,99).
Naistest võitis Triinu Selter (N, 96,62), teine oli Liisa Valdas (BT, 93,17) ja kolmas Mari Lutšihhin (CT, 67,20).

Treeningud jätkuvad saalis, leidke see vaid üles!