Juhend
Aeg ja koht
Võistlused toimuvad 09. juulil 2011 a. algusega kell 09.00 Linnamäe spordiplatsil (pallialad ja kuulitõuge). Lõunasöök ( 13.00 - 14.00 ) ja ülejäänud alad toimuvad pärast lõunat Uuskalda Spordija Puhkekülas.

Kavasolevad alad
Jalgpall, võrkpall, korvpalli vabavisked, kuulitõuge petank (petanque - Prantsusmaalt pärit kuulimäng), teatevõistlus, köietõmbamine, vanaemade ja vanaisade võistlus, külavanemate võistlus

Alade juhendid

Jalgpall Mängitakse vähendatud mõõtmetega väljakul, ilma suluseisuta. Väljakul korraga 5 mängijat + väravavaht. Väljakul võivad olla nii mees kui naismängijad. Kui naismängija lööb värava, siis läheb arvesse kaks. Muu koha pealt kehtivad tavalised jalgpalli reeglid. Võistkonnad loositakse alagruppidesse. Mäng ei tohi lõppeda viigiga, peale normaalaja lõppu järgnevad penaltid. Mängu aeg 2x10 min. Alagruppide võitjad mängivad poolfinaalis teise alagrupi II koha võistkondaega. Võitjad mängivad finaalis ja kaotajad kolmandaneljanda koha peale. Kui on aega, siis mängitakse ka tagumised kohad välja. Võistkonna suurus kuni 8 mängijat.

Võrkpall Mängitakse rahvusvaheliste võrkpalli reeglite järgi, väikeste eranditega. Võistkonda kuuluvad 3 meesja 3 naismängijat. Meesmängija ei tohi sulustada naismängijat, keelatud on hüppelt serv. Mängu pikkus ja kohamängud sõltuvad registreerunud võistkondade arvust. Võistkonna suurus kuni 8 mängijat

Korvpalli vabavisked Vabaviske võistlus on võistkondlik. Võistkonda kuulub 1 meesja 1 naismängija. Visatakse 10 vabaviset ja tulemused liidetakse. Igast külast maksimaalselt kaks võistkonda. Kui kaks küla saavutavad sama tulemuse, siis määrab paremuse naismängija tulemus, kui ka see on võrdne, siis tuleb uus ümberviskamine.

Kuulitõuge Kuulitõuke võistlus on võistkondlik. Võistkonda kuulub 2 meest ja 1 naine. Võistlejate tulemused liidetakse. Igast külast maksimaalselt 2 võistkonda.

Petank Petangi võistlus on võistkondlik. Võistkonda kuulub 2 meesja 1 naismängija. Võistkonnad loositakse alagruppidesse kohapeal. Naismängijaid võib olla ka rohkem.

Teatevõistlus - Teatevõistluse võistkonda kuulub 8 võistlejat. Lapsed vanuses kuni 10a. 1 poiss ja 1 tüdruk. Lapsed vanuses kuni 15a. 1 poiss ja 1 tüdruk. Täiskasvanutest 2 meesja 2 naisvõistlejat. Kavasolevad alad selguvad vahetult enne võistlust. Paremusjärjestus selgub aegade põhjal.

Köietõmbamine Võistkonda kuuluvad 5 meest ja 3 naist. Võistkonnad loositakse paaridesse kohapeal. Võistkonna suurus 10 võistlejat.

Vanaisade ja vanaemade võistlus Kavasolev ala on rahvuslik spordiala, mis selgub nädal aega enne võistlust.

Külavanemate võistlus Külavanema võistlusala selgub kohapeal üllatusena. Ala nõuab osavust, nutikust, kannatlikkust, loogikat ja õnne.

Võistkondade komplekteerimine

Võistkondi komplekteerides peaks eelistades oma küla põliselanikke ja inimesi kelle juured on sellest külast. Samuti võivad osaleda kõik suvitajad ja puhkajad kes viibivad Oru valla territooriumil. Igast külast kahjuks ei saa kõiki võistkondasid komplekteerida ja on lubatud ka kaasata sõpru ja tuttavaid. See tõstab mängude atraktiivsust. Samuti võivad väiksemad külad liituda, kui selgub, et oma jõududega ei saada hakkama. Aga tingimusel et võistleja saab esindada ainult ühte küla.

Iga võistleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise.

Mängude lõpetamine ja autasustamine

Iga spordiala võitnud võistkonda autasustatakse karika ja medalitega. Teisele ja kolmandale kohale tulnud võistkondi medalitega. Üldkokkuvõttes parimale kolmele külale antakse karikad. Vastavalt võimalustele ka eriauhinnad. Paremusjärjestus selgitatakse iga spordiala tulemuste põhjal. Autasustamine on planeeritud orienteeruvalt kella 21.00 paiku Uuskalda Spordija Puhkeküla lõkkeplatsil, kus õhtu jätkub simmaniga. Tantsuks mängib ansambel, avatud on puhvet. Saab süüa ja juua. Kellel jätkub jaksu ja rammu, neile pakutakse õhtu jooksul vahelduseks rahvalike mänge.

Võistlused viib läbi Oru SC Spordiklubi Võistluste peakohtunik Lauri Lilleoks. Telef. 53430708 lauri.lilleoks.001@mail.ee

Kõige värskem info Oru SC Spordiklubi Faceboo ki leheküljelt