Ökofestival kulmineerub Karilatsis laupäeval, 20. augustil kell 10 algava perepäevaga, kui Põlva Talurahvamuuseumi õuedes pakutakse ligi 170 tootja  looduslikke ja omamaiseid kaupu ning avatud on kõik muuseumi hooned ja ekspositsioonid. Lisaks saab osaleda potipõllunduse seminaril ning koguda teadmisi aiapidamiseks kasvõi korteri aknalaual. Keskkonnateabe-telgis jagatakse loodusteadmisi, seenenäitusel saab uudistada erinevaid seeneliike  ning rohelise energia toas  antakse bioenergeetika  alast nõu.

„Perepäeva kava kokku pannes on mõeldud, et tegevust jätkuks ka kõige pisematele pereliikmetele. Sel aastal on avatud Põlvamaa Lastekaitse Liidu mängutelk, toimuvad  metsaretked ning saab proovida tõukerattasõitu. Kohale tulevad šoti mägiveised, paitada saab küülikuid ning teha hobusõitu," loetles projektijuht Ulla-Maia Timmo.

Avatud on ka mitmed välitoidukohad, muuhulgas pakub Pesa restoran omamaiste toitude uut menüüd ning MTÜ Liivimaa Lihaveis koos Dmitri Demjanoviga kutsuvad degusteerima veiseliharoogi. Päeva kontserdiosas sünnib seegi kord midagi uut, kui koos musitseerivad  Tuulelõõtsutajad, Kagu Kabujalakesed ning ansambel Jäääär.

Rohelisema elu vaimus tegutsedes on käigus eribuss marsruudil Põlva bussijaam-Karilatsi-Põlva. Autoga tulijatel tuleb aga järgida parkimiskorraldajate nõuandeid.

Lisaks ökofestivali perepäevale toimub laupäeval Põlvamaal muidki põnevaid ettevõtmisi: Eesti Maanteemuuseum Varbusel esitleb erilisi autosid, Tuleteel Ihamarus toimub sütelkõnd ning Tilsis rahvuslik perepäev otselülitustega kontserdile Vabaduse Laul. Vt lähemalt www.polvamaa.ee sündmuste kalendrist.

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus koos Keskkonnaameti, Põlva Maavalitsuse ja Põlvamaa Omavalitsuste Liiduga. Festivali sponsor on AS Värska  Vesi ning toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.