Kultuuri- ja spordisündmused novembris-detsembris
T 22 11.00 «Segadus metsas» Nukuteater
11.00 Pisipõnni pooltund Linnaraamatukogu lasteosakond
19.00 «Minu isa 20 aastat hiljem» Ugala kohvik
K 23 18.00 «Karlsson katuselt» Ugala suur saal
20.00 Viljandi džässiklubi - Ajavares Pärimusmuusika aida kohvik
N 24 11.00 «Segadus metsas» Nukuteater
19.00 Tõnis Mägi & Kärt Johanson «Jah, ma nägin lumevalgust» Jaani kirik
19.00 Ansambli Smilers plaadi «Viimane» esitluskontsert Pärimusmuusika ait
19.00 «Klapp» Ugala väike saal
R 25 19.00 Kaminakontsert - «Engede aig» (Anu Taul, Tarmo Noormaa) Pärimusmuusika ait
19.00 «Väike raha» Ugala väike saal
L 26 10.00 Viljandimaa meistrivõistlused lauatennises Spordihoone
12.00 Suur võimlemispäev Spordihoone
12.00 Perehommik raamatukogus Linnaraamatukogu lasteosakond
14.00 Viljandimaa korvpalli meistrivõistlused maagümnaasiumi võimla
18.00 I advendiküünla süütamine Raekoja park
19.00 Ingrid Lukas «Silver Secrets» Pärimusmuusika ait
19.00 «Klapp» Ugala väike saal
P 27 10.00 XXVIII Sakala lauatennise karikasarja III etapp Spordihoone
11.00 Viljandimaa korvpalli meistrivõistlused Maagümnaasiumi võimla
16.00 «Hiir, mutt ja langev täht» Nukuteater
E 28 19.00 «Helesinine vagun» Ugala väike saal
T 29 11.00 «Hiir, mutt ja langev täht» Nukuteater
11.00 Ristsõnaklubi Linnaraamatukogu
18.00 «Omakultuuriakadeemia» loeng - Alar Krautman Pärimusmuusika ait
19.00 «Meeste kodu» Ugala suur saal
K 30 17.00 Väikeste sõprade meisterdamisklubi Linnaraamatukogu lasteosakond
19.00 Eesti käsipalli meistrivõistlused, I liiga Viljandi SK ja SK Tapa II Spordihoone
20.00 Viljandi džässiklubi Pärimusmuusika aida kohvik
DETSEMBER
N 01 18.00 PÖFF, «Tee nagu teisedki» («Either Way») Pärimusmuusika ait
19.00 «Duetid» Ugala väike saal
20.30 PÖFF, «Kui tähtis on osata kingapaelu siduda» («The Importance of Tying Your Own Shoes») Pärimusmuusika ait
R 02 17.00 PÖFF, «Mustkunstnikud» Männimäe salongkino
19.00 «Klapp» Ugala väike saal
20.00 Ööülikooli avalik salvestus - Krista Joonas ja Peeter Volkonski Pärimusmuusika ait
22.00 Raaga õhtu Pärimusmuusika ait
L 03 10.00 49. Martin Kleini mälestusvõistlused vabamaadluses Spordihoone
10.00 Harrastajate liiga tenniseturniir, paarismäng Tennisehall
11.00 Sportmängude võistlus «Mulgi Mudru 2012» Spordihoone
13.00 «Inetu» Ugala suur saal
13.30 Viljandimaa korvpalli meistrivõistlused Maagümnaasiumi võimla
17.00 PÖFF, «Kirsike» («Cherry») Pärimusmuusika ait
18.30 Eesti-Soome võrkpalli ühisliiga, Viljandi Metall ja Kuusamon PaKa Spordihoone
19.00 «Väike raha» Ugala väike saal
19.00 PÖFF, Mati Põdre loeng «1960. aastate dokumentaalfilm» Pärimusmuusika ait
20.00 PÖFF, «Tagahoov» («Backyard») Pärimusmuusika ait
P 04 09.00 Harrastajate liiga tenniseturniir, paarismäng Tennisehall
10.00 Sportmängude võistlus «Mulgi Mudru 2012» Spordihoone
10.00 Noorte saalijalgpalliturniir «Tulevik Cup» maagümnaasiumi võimla
15.00 Eesti-Soome võrkpalli ühisliiga, Viljandi Metall ja Pislaploki Spordihoone
16.00 «Karupoeg Puhh» Nukuteater
E 05 19.00 «Duetid» Ugala väike saal
T 06 13.00 «Inetu» Ugala suur saal
K 07 13.00 «Inetu» Ugala suur saal
19.00 Eesti käsipalli meistrivõistlused, Viljandi HC ja Aruküla/HC Tallas Spordihoone
19.00 Britt Quentin & Estonian Voices Pärimusmuusika ait
N 08 18.30 «Keeglimäng». Kontsert klarneti, vioola ja klaveriga Muusikakooli orkestrimaja
R 09 16.00 Eesti võrkpalli karikavõistluste poolfinaalid Spordihoone
19.00 Five Senses feat Nguyén Lè & Kristjan Randalu Pärimusmuusika ait
19.00 Dave Benton ja Tõnis Mägi «Erilised jõulud» Pauluse kirik
L 10 11.00 Pärimushommik Jalmar Vabarnaga Pärimusmuusika ait
11.00 Viljandimaa korvpalli meistrivõistlused Spordihoone
13.00 Eesti võrkpalli karikavõistluste finaalid Spordihoone
14.00 «Amadeus» Ugala suur saal
P 11 11.00 Viljandimaa korvpalli meistrivõistlused Spordihoone
12.30 Eesti saalihoki meistrivõistlused, Viljandi Metall ja SK Tapa Maagümnaasiumi võimla
18.00 Arsise jõulukontsert Pauluse kirik
T 13 18.00 «Omakultuuriakadeemia» loeng, Kristjan Otsmann Pärimusmuusika ait
K 14 18.00 Viljandi huvikooli kitarriringi talvekontsert Pauluse kirik
N 15 19.00 «Maakad» Ugala suur saal
R 16 11.00 Käsitöömess Spordihoone
19.00 Tantsumaja Pärimusmuusika ait
19.00 «Amadeus» Ugala suur saal
20.00 Ansambli Metsatöll albumi «ULG» esitluskontsert
L 17 10.00 Käsitöömess Spordihoone
12.00 VAK Staier jõulujooks Jakobsoni gümnaasium - Loodi
13.30 Viljandimaa korvpalli meistrivõistlused Maagümnaasiumi võimla
19.00 «Salaste laulupidu» Ugala suur saal
P 18 10.00 Eesti noorte tenniseturniir U10 vanuseklass Tennisehall
11.00 Viljandimaa korvpalli meistrivõistlused Spordihoone
18.00 Eesti käsipalli meistrivõistlused, Viljandi HC ja Põlva Spordihoone
Jõuluetendus «Kardemoni linna röövlid» Ugala väikses saalis 13., 14., 16. ja 17. detsembril kell 13 ja 16.
15. detsembril kell 10 ja 13.
Jõuluetendus «Päikesekiir» nukuteatris 12.-17. detsembrini iga päev kell 11, 14 ja 17.
18. detsembril kell 11 ja 14.
Jõuluetendus «J.O.R.R. ja Regi-Villu ajamasin» pärimusmuusika aidas 11. ja 13. detsembril kell 12 ja 15, 12. detsembril kell 12 ja 18 ning 17. detsembril kell 15.
Pauluse kirik
Igal pühapäeval kell 11 armulauaga jumalateenistus.
Kolmapäeviti kell 12 armulauaga keskpäevapalvus.
Jaani kirik
Igal pühapäeval kell 10 armulauaga jumalateenistus ja kell 20 Taizé lauludega õhtupalvus.
Igal teisipäeval kell 12 armulauaga keskpäevapalvus.
Kaks korda kuus on pühapäevase teenistuse ajal lastekirik ehk pühapäevakool.
Lastekirik on 27. novembril ja 11. detsembril.
27. novembril kell 10 esimese advendi peremissa ja lastekirik.
Piibli- ja palvering on 22. novembril ja 6. detsembril kell 18 kiriku keldrisaalis.
29. novembril kell 17.30 on Viljandi lasteaedade advendiaja kontsertmõtisklus.
10. detsembril kell 18 kultuuriakadeemia segakoori ja Viljandi linnakapelli kontsert.
15. detsembril kell 18 on muusikakooli jõulukontsert.
17. detsembril kell 18 on Viljandimaa kammerkoori, maagümnaasiumi ja Jaani koguduse ansambli kontsert.
NÄITUSED
Kondase keskus, Pikk tänav 8.
Marge Nelgi «Silmad pärani kinni».
Ungari naivismi klassikute teosed «Ungari kunsti metsikud õied».
Viljandi linnaraamatukogu, Tallinna tänav 11/1
26. novembrini kunstnik Matti Pärki joonistuste näitus Galeriis
Raamatukogu ajaloo näitus «Keerulised neljakümnendad» Fuajees
«Viivi Luik 65» Üldlugemissaalis
Viljandi kommivabriku ajalugu Lasteosakonnas
Viljandi muuseum, Johan Laidoneri plats 10
Muuseumi kogu põhjal koostatud näitus «Eesti rahad».