2.-3. juunil toimus Viljandimaal Rutu mägedes Eesti meistrivõistlused lühiraja ja teate-orienteerumises, millest võttis osa 493 sportlast. Veiko Vinkel võitis lühirajal M16 klassis kulla, edestades järgmist 1.46-ga. 2,6 km pikkune ja 85 m tõusude summaga rada oli tehniliselt väga huvitav.

Esimene kolmandik rajast kulges läbi sügavate sulglohkude ja üle Rutu mäe, mis on Sakala kõrgustiku kõrgeim koht ( 146 m üle merepinna), teine kolmandik rajast oli tihedas metsas ja viimasel kolmandikul tuli läbida endine raketibaas.

N20 klassis saavutas Kristiina Vinkel 7. ja Siiri Rist 12. koha ning N21E klassis Katrin Vinkel 14. koha.

Teatevõistlus pakkus kuhjaga põnevust. M14-16 klassi arvestuses läks võistlustulle 15 võistkonda. OK West noormeeste võistkonna avavahetust jooksis Märten Henrik Pais, kes lõpetas seitsmendana 11.18 liidrist taga. Teises vahetuses tõstis Tomi-Andre Piirmets meie võistkonna kolmandaks, vähendades vahet 10.20-le. Ankrumehena ülekaalukalt kiireima jooksu teinud Veiko Vinkel tõi alguses võimatu missioonina tundunud võidu koju.

N18-20 klassis saavutas OK Westi võistkond koosseisus Siiri Rist, Kristiina Vinkel ja Kerly Kodasma kuuenda koha.