Jalgrattakrossis võitsid individuaalselt esikohad naistest Ivika Lainevee ja naisveteranidest Marje Raudsepp, Priit Raudsepp oli meestest kuues. Kergejõustikus saavutati kokkuvõttes kuues koht. Individuaalselt võitis meeste kuulitõuke Jarmo Andressoo, Kristjan Rosenberg oli teine.

Meesveteranidest võitis Ivar Karina 100 meetri jooksu ning oli teine kaugushüppes ja kuulitõukes. Üldkokkuvõttes olid Jõgevamaa 19. suvemängudel parimad omavalitsused Põltsamaa linn, Jõgeva linn ja Jõgeva vald. Tabivere vald saavutas kuuenda koha.

Koos Jõgevamaa 19. suvemängudega selgitati ka Jõgevamaa meistrid kergejõustikus. Kaks maakonna meistritiitlit võitis Jarmo Andressoo. Ta võitis meeste kuulitõuke 12.80ga ning odaviske 48.30ga. Kristjan Rosenberg tuli maakonna meistriks meeste kettaheites tulemusega 39.52 ja võitis hõbemedali kuulitõukes 11.76ga.

Kristjan Rosenberg täitis kümnevõistluses Euroopa juunioride meistrivõistluste normi

18.-19. mail Läti linnas Jekabpilsis toimunud Balti noorte mitmevõistluse maavõistlusel võitis Kristjan Rosenberg juunioride kümnevõistluse 7487 punktiga ja lunastas pääsme 18.-21. juulil 2013. a Itaalias Rietis toimuvale Euroopa juunioride meistrivõistlusele.

Tema üksiktagajärjed kümnevõistluses olid järgmised: 100 m - 11,58; kaugus - 7.14; kuul - 13.56; kõrgus - 2.03; 400 m - 51,87; 110 m tõkkejooks - 15,07; ketas - 44.88; teivas - 4.60; oda - 55.10; 1500 m - 4.56,27. Kristjani tulemus jääb 96 punktiga alla KarlRobert Salurile 2012. a juunioride maailma meistrivõistlustel viienda koha toonud tulemusele ja ühtlasi ka Eesti juunioride vanuseklassi tipptulemusele.

7487 punkti annab momendil 2013. aasta hooaja juunioride vanuseklassi edetabelis Euroopas neljanda ja maailmas viienda koha.

Maarika Taukul saavutas Euroopa käimise karikavõistlustel 46. koha

19. mail Slovakkia kuurortlinnas Dudinces toimunud Euroopa käimise karikavõistlustel saavutas Maarika Taukul naiste 20 kilomeetri käimises ajaga 1:56.22 46. koha. Osales 58 naiskäijat ning võistluste ajal oli õhutemperatuur ligi 30 kraadi.

1. juunil Valgas toimunud rahvusvahelistel 18. Bruno Junki mälestusvõistlustel saavutas Maarika naiste 5000 meetri distantsil kolmanda koha.

Tulemusi Jõgevamaa noorte meistrivõistlustelt

Jõgevamaa noorte meistrivõistlused krossijooksus toimusid 8. mail Kuremaa terviserajal.

Tabivere gümnaasiumi õpilased võitsid kokku neli medalit. Hõbemedalid võitsid tütarlaste 500 meetri jooksus Evanuseklassis Maris Mikko ajaga 2.01,4 ja Dvanuseklassis Karina Agnes Raudkats ajaga 1.45,7. Pronksmedalid võitsid TriinuLiis Penkovski tütarlaste Dvanuseklassi 500 m distantsil ajaga 1.46,6 ja Sander Muuli meesjuunioride 1000 m jooksus ajaga 3.47,0.

Medalikohti võideti ka Jõgevamaa noorte meistrivõistlustel kergejõustikus, mis toimusid 22.-23.05. Jõgeva staadionil.

Kaks meistritiitlit võitis Karina Agnes Raudkats tütarlaste Dvanuseklassi 60 meetri jooksus ajaga 9,1 ja kaugushüppes 3.75 ning saavutas kolmanda koha 600 meetri jooksus ajaga 2.10,6. Jõgevamaa noorte meistriks meesjuunioride odaviskes tuli Mart Volk tulemusega 47.04, teise koha saavutas Andre Muuli 39.82ga.

Poiste Cvanuseklassi kõrgushüppes saavutas kolmanda koha Artti Susi tulemusega 1.20. Jõgevamaa noorte jalgrattakrossi meistrivõistlused viidi läbi Tabivere pargis.

Võistkondliku esikoha võitis Palamuse vald, Tabivere vald saavutas kolmanda koha. Individuaalselt saavutas teise koha Timo Padar M16 vanuseklassis, samas vanuseklassis oli Raido Raudsepp kolmas. N14 vanuseklassis saavutas teise koha Kerstin Loorits.

Jarmo Andressoo võitis hõbemedali Eesti juunioride meistrivõistlustelt tõstmises

17. aprillil osalesid kaks Tabivere valla noort tõstjat Kõrveküla spordihoones peetud Eesti juunioride meistrivõistlustel tõstmises. Kehakaalus kuni 105 kilogrammi võitis hõbemedali Jarmo Andressoo tulemusega 230 kilogrammi (rebimine 100 kg ja tõukamine 130 kg).

Hästi võistles ka Mart Volk kehakaalus kuni 94 kilogrammi, kus ta saavutas neljanda koha tagajärjega 185 kg (85 + 100 kg).

Eesti Tõsteliidu juhatusse kuuluva Tabivere rahvaspordiklubi tõstetreeneri Riho Kägo eestvõttel ja korraldamisel viidi 2. märtsil Tabivere spordihoone tõstesaalis läbi Eesti noorte meistrivõistlused tõstmises.

Kehakaalus kuni 56 kilogrammi saavutas Henry Otter 6. koha 98 kilogrammiga (38 +60 kg). Kehakaalus kuni 69 kilogrammi saavutas Kristjan Kord 5. koha 140 kg (63 +77 kg) ja Kevin Partanen 7. koha 110 kg (50 +60 kg). Kehakaalus kuni 77 kilogrammi tõstis Hardi Lill 132 kg (55 +77) ning saavutas 5. koha.

Tabivere lauatennisistid Jõgevamaa meistriteks

6. aprillil selgitati Mustvees Jõgevamaa meistrid lauatennises. Jõgevamaa meistriks meestest tuli Erlend Kesa, kes alistas kõik oma vastased. Tabivere lauatennisistidest saavutas 5. koha Aleksei Kljutšivski ja 6. koha Hans Kibena.

Meeste paarismängus tulid Jõgevamaa meistriteks Erlend Kesa ja Hans Kibena.