Lihasektori toodetav lisandväärtus oli eelmisel aastal 39,7 miljonit eurot ehk 2011. aastaga võrreldes 5,4 miljonit eurot vähem (12%). Lihatoodete tootmisega loodav lisandväärtus moodustas toiduaine tootmise lisandväärtusest 18%.

Seederi sõnul vajab sektor efektiivsuse tõstmiseks investeeringuid. „Selleks, et tõsta toiduainetööstuste efektiivsust, on vaja investeeringuid uutesse seadmetesse ja tootmishoonetesse. Nõo Lihatööstus on hea näide sellest, kuidas ka väiksem tööstus võib turul suurtega edukalt konkureerida, kui suudab leida endale õige niši,“ ütles Seeder.

Ministri sõnul näitavad põllumajandusministeeriumi tellitud uuringud, et Eesti tarbija hindab kodumaiste lihatööstuste toodangut. Uuringufirma EMOR juunis avaldatud uuringust „Eesti toidukaupade positsioon siseturul 2013“ selgub, et Eesti lihatoodangu osakaal on suurim keeduvorstide ja viinerite (98%), suitsuvorsti (96%) ning suitsuliha kategoorias.

Põllumajandusministeeriumi koostatud lihatööstuse ülevaatest 2012. aasta kohta selgus, et Eesti lihasektori kogutoodang moodustas mullu toiduainete tootmisest 21%. Eelmisel aastal kasvas sea-, lamba- ja kitseliha tarbimine, vähenesid aga linnuliha ja veiseliha tarbimine. EMORi uuringu „Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2012“ andmetel eelistab 85% tarbijatest enda sõnul kodumaist värsket liha, sinki ja suitsuvorsti.