Finaal oli finaali vääriline. Viimsi kooli peaareenil toimunud mängul olid esindatud kõik, mis noorteturniiri finaalmängul olla võiks: kaks parimat meeskonda ja ülipõnev korvpallietendus, rohkearvuline ja häälekas publik ning energilised tantsutüdrukud.

Tartlased startisid selgelt paremini ning saavutasid juba üle kümnepunktilise eduseisu. Lühikese pingiga mängides turvalist eduseisu aga hoida ei suudetud ning nii pääsesid moskvalased neljandal veerandil omakorda juhtima. Tõelisest lõpuheitlusest väljusid väikse eduga 48:47 võitjana siiski treener Aivo Erkmaa õpilased ning nii oligi sügisturniiri karikas üle kahe aasta tagasi Eestis. Viimati suutis sama 2010. aastal Rakvere Spordikool.

Teine Eesti-Moskva minimatš peeti võõrustajate, KK Viimsi ning Moskva Dünamo korvpallikooli vahel. Siin mängus haarasid kauged külalised kohe initsiatiivi ning hoolimata treener Valdo Lipsu ja Viimsi poiste püüdlustest tõeliselt põnevaks enam ei läinudki. Mängu lõpetasid mõlemal poolel juba vahetusmängijad ning lõpuvileks näitas tabloo 40:54.

"Hoolimata viimase mängu nõrgast algusest võib meie turniiriga kindlasti rahule jääda. Suutsime enda kasuks kallutada kaks pingelise lõpuga mängu ning ka kaotusmängudes hilisema võitja Erkmaa Korvpallikooliga ja Dünamoga olid meil omad võimalused," sõnas meeskonna treener Valdo Lips. Kolmas turniiril osalenud Eesti meeskond, treener Johan Kärpi juhendatav KK Paulus alistas kohamängus lõunanaabrid BS Keizarmezi tulemusega 51:43.

Järjekorras üheksandast Viimsi Sügisturniirist võttis osa ühtekokku 10 meeskonda: 5 Venemaalt, 3 Eestist, 1 Lätist ja 1 Soomest. Kolmel päeval peeti 25 haaravat pallilahingut.

Viimsit külastas üle 100 väliskülalise Moskvast, St Peterburist, Riiast ja Vantaast.

"Rõõm on öelda, et õnnestusime taas - meie külalised jäid turniiriga rahule, kiitsid ladusat korraldust, võistlusareene ning maitsvaid sööke. Mängud olid põnevad ja lõplikku paremusjärjestust oleks osanud ennustada vaid selgeltnägija," tähendas sügisturniiri peakorraldaja Tanel Einaste. "Tänan kõiki treenereid ja mängijad, fänne, toetajaid ja koostööpartnereid ning loomulikult kogu korraldusmeeskonda, kes järjekordse korvpallipeo toimumise võimalikuks tegid."

Viimsi Sügisturniir 2013 paremusjärjestus, meeskondade treenerid ja parimad mängijad: 1. Erkmaa KK (treener Aivo Erkmaa, MVP Kiril Koršunov); 2. BS Trinta 1 (treener Sergei Milke, MVP Timur Madzitov); 3. Moskva Dünamo (treener Evgeenii Tomilin, MVP Andrei Gulenkov); 4. KK Viimsi (treener Valdo Lips, MVP Gregor Rikberg); 5. St Pet VO (treener Aleksandr Poljakov, MVP Oleg Hohlov); 6. BC PuHu (treener Elias Räisänen, MVP Teo Niinimäki); 7. KK Paulus (treener Johan Kärp, MVP Janar Aniste); 8. BS Keizarmezs (treener Janis Butans, MVP Niks Andžans); 9. BS Trinta 2 (treener Sergei Milke, MVP Eduard Azizov); 10. Школа 31 (treener Aleksandr Poljakov, MVP Uteshev).