„Tänu kolm aastat kestnud Võrguplatsid korda! konkursile on tänaseks üle Eesti rajatud juba mitukümmend kvaliteetse varustusega palliplatsi, kuid konkursil osalejate hulk näitab, et platsi soovijaid on veel palju. Seega kutsume kõiki hakkajaid ja tublisid inimesi üles esitama meile avaldus oma kodukanti võrguplatsi rajamiseks. Ootame osalema ka neid, kes varasematel aastatel on konkursist osa võtnud, kuid kelle väljak pole siiani teoks saanud," selgitas Pevkur.

24. aprillist kuni 18. maini oodatakse kogukonna sportimisvõimaluste eest hea seisvaid inimesi esitama avaldusi võrkpalliväljaku rajamiseks  nende piirkonda. Uue võrgu, postid ja platsi piirid saavad kaksteist võrkpalliväljakut üle Eesti. Käesoleval aastal valib žürii konkursile laekunud avalduste põhjal välja kaheksa kohta, mille nimed avaldatakse 21. mail. Lisaks valib žürii veel kümme kohta, mis võistlevad Delfi Eesti Elus toimuval rahvahääletusel. Kõigi kümne koha lühikirjeldused koos fotomaterjaliga lisatakse Delfi Eesti Elu portaali 22. mai keskpäevaks. Võrkpalliväljakud rajatakse lisaks veel nelja paika, mis koguvad 29. mai südaööks kõige enam hääli. Võitjad avalikustatakse järgmisel päeval. Selle aasta suurimaks uuenduseks on mobiilirakendus „Eesti Võrkpall", mis kaardistab tulevikus ära kõik võrguväljakud üle Eesti. Antud rakendusse peavad kandma oma kohad ka kõik konkursil osalejad. Rakendus töötab Android ja iOS platvormidel alates versioonidest 2.3 ja 7.0.4., mille saab alla laadida Playstore'ist otsingusõna "võrkpall" abil või iPhone'i puhul kasutades aadressi http://m.volley.ee/.

Credit24 Baltimaade tegevjuhi Rain Sepa sõnul pakub talle kui konkursi toetajale kõige enam rõõmu teadmine, et võrguplatsid on inimeste jaoks olulised. „Eelmise aasta tagasisidest selgus, et pea kõik eelnevalt korrastatud platsid on mängukorras ning ootavad mängijaid. See näitab, et võrkpallivarustus on läinud õigetesse kätesse - platside eest kantakse hoolt ja mängijad ning kogukonnaliikmed väärtustavad saadud spordivarustust. Just see teadmine motiveeribki meid konkursiga jätkama," kommenteeris Sepp.

Konkursi Võrguplatsid korda! raames esitatud väljaku eelistatud asukoht on munitsipaal- või kohaliku omavalitsuse maa. Taotleja peab asukoha kohta lisama vabas vormis kooskõlastuse kinnituse, koos kohaliku omavalitsuse või eraomaniku kontaktandmetega. Tulevane väljak peab asuma avalikult nähtavas, kergesti ligipääsetavas ja ohutus kohas. Avalduse täitjad peavad lisama ka kirjaliku selgituse, miks just nende piirkonda tuleks võrkpalliväljak rajada. Samuti tuleb kasuks, kui taotlusele on lisatud asukoha plaan ja/või fotomaterjali tulevase platsi asukohast. Taotlus loetakse kehtivaks pärast väljaku asukoha kaardistamist Eesti Võrkpalli Liidu mobiilirakendusega „Eesti Võrkpall".

Konkursi taotlusvormi ja osalustingimused leiab aadressilt www.volley.ee/vorguplatsidkorda.Täidetud dokumendid ja lisad tuleb saata hiljemalt 18. maiks 2014 e-posti aadressile rahvaliiga@evf.ee või saata Eesti Võrkpalli Liitu, aadressil Pirita tee 12, Tallinn. Konkursi esimesed tulemused tehakse teatavaks 21. mail 2014.