Näitleja Herta Elviste andis Maalehele avameelse intervjuu, kuid hakkas siis räägitu pärast muretsema ja palus ajakirjanikul hoida selle avaldamine ajaks, mil ta ise juba siitilmast läinud on.
Loe edasi...

Margus Oopkaup töötas 18 aastat Endla teatris näitlejana, kuni temast lahti öeldi. Viimased 14 aastat on ta võidelnud depressiooniga, mis ikka ja jälle tagasi tuleb. Ta saab kuus 227 eurot invaliidsuspensioni ja kulutab päevas toidule 3 eurot.
Loe edasi ...

Täna 80aastaseks saav Fred Jüssi ütleb “jaaa...”. Ütleb nõnda, et see paneb kaasa mõtlema. Selles kolme a-ga “jaaa-s” on mitukümmend kõla ja tähendust – mõttemuusikat alati.
Loe edasi ...

Selgeltnägija
ütleb intervjuus Maalehele, et inimesed kalduvad liiga kergelt ebausku ning kipuvad enda tehtud vigu ajama needuse kaela, ilma et sellel vähimatki alust oleks.

Mida arvab põline linnamees elust maal? “Minu jaoks on kesklinnas elamine olulisem kui vaade aknast,” ütleb Eesti osavaim kirjamees
, võttes sellega ühtlasi linnastumise paratamatuse kokku.

Eestis enneolematu populaarsuse võitnud ja autoõnnetuses hukkunud Luule Viilmast rääkides ütleb abikaasa Arvo Viilma, et naine elas küll lühikest aega, ent palju intensiivsemalt kui inimesed tavaliselt.

Keele- ja kirjandusteadlane Tiit Hennoste usub eesti keele püsimisse, kuid talle teeb muret eestikeelse teaduse ja ajakirjanduse tulevik.

“Ma ei tee kunagi asju, mis mulle ei meeldi, ja ma ei tea, mis asi on väsimus. Ma ei tee tööd,” teatab muusik Andres Mustonen, kes kavatseb oma edasise elu siduda Jeruusalemmaga.
Loe edasi ...

Kui suudad inimestele rõõmu teha, siis tunned, et ei ela ilmas asjata, ütleb humorist, kirjanik, saatejuht ja kalamees Vladislav Koržets. Nüüd valmistab ta rõõmu veel ühes uues ametis.
Loe edasi ...

Inimene võib küll teada anekdoote koondus­laagritest, kuid see ei tähenda, et ta peaks neid laval rahvale esitama, arvab Eesti üks tuntumaid juute Samuel Golomb.
Loe edasi ...

Postimees valis tänavuseks aasta inimeseks 26. üldlaulupeo kunstilise juhi Hirvo Surva. maaleht avaldab sel puhul uuesti 2013. aasta suvel tehtud loo Hirvo Surva ja tema venna Aivariga.
Loe edasi ...