Kahjustuste paremaks ohjamiseks ja arvukusnäitajate saavutamiseks oli huntide küttimismaht jaotatud maakondade asemel 18 ohjamisala vahel.

Küttimismaht määrati Keskkonnaagentuuri esitatud hundi küttimisettepaneku ja Keskkonnaameti kogutud kiskjakahjustuste andmete põhjal. Lisaks arvestati maakondlike jahindusnõukogude ettepanekuid küttimise korraldamise osas.

Enim hunte kütiti rohkete kiskjakahjudega silma paistnud Võrumaal, kus lubatud 17-st kütiti 15 võsavillemit. Sama palju kütiti ka Läänemaal, seal realiseeriti kogu etteantud limiit. Seevastu kahjustustest puutumatusse Ida-Viru maakonda limiiti ei määratud ning ühtegi hunti seal ka ei kütitud.

„Huntide arvukuse ohjamisel lähtutakse suurkiskjate kaitse ja tegevuskavas seatud eesmärgist säilitada Mandri-Eestis 2018. aastaks keskmiselt 20 hundi pesakonna olemasolu koos populatsiooni võimalikult ühtlase jaotumusega sobilike elupaikade vahel,“ lausus Rakko.

Üle-eelmisel jahihooajal kütiti Eestis 114 hunti lubatud 117-st.

Hundijahti on lubatud pidada varitsus- või hiilimisjahina 1. novembrist kuni 28. veebruarini, Hiiu- ja Saaremaal kuni 31. märtsini.