„Ema juurest minema aetud mullikad pole veel harjunud omapäi hakkama saama ja jooksevad ringi nagu peata kanad!“, ütles ELL juhatuse liige Kadri Võrel ja lisas, et siin võiksid inimesed end loomadega samastada, sest ootamatutesse olukordadesse sattudes ei saa me ju isegi esialgu eriti hästi hakkama.

ELL Loomapääste Grupi tööd juhtiva Heiki Valneri sõnul soodustab metsloomadega kohtumisi ka hoogustunud metsaraie ja loomade põlistele elupaikadele laienenud linnad.

„Loomadel-lindudel-roomajatel pole lihtsalt kuskile minna, sest elupaigad on hävitatud ja me pole jõudnud kõiki inimesele ettejäävaid metsaasukaid veel ära tappa. Küll see probleem lähiaastatega laheneb, sest tappa ja hävitada oskab inimloom kõigist evolutsiooni käigus omandatud tegevustest kõige paremini!" ütles Valner.

ELL soovitab autojuhtidel vältida kindlasti signaalitamist, sest võõras heli ajab looma veel rohkem paanikasse ning ta võib käituda täiesti ettearvamatult. Suurloomade puhul on see eriti oluline, sest lisaks enda vigastamisele on taoline amokki jooksev isend väga suureks ohuks eelkõige inimestele enestele.

Vigastatud või linna eksinud looma leidmisel palub ELL helistada Päästeameti numbril 112, Keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313 või Loomakaitse Liidu nõuandeliinile 53 230 230