Ka Eestimaa Talupidajate Keskliit tunnustab Maaeluministeeriumit järjepidevuse eest ürituse korraldamisel.

"Meie jaoks on oluline, et talunikele on loodud võimalused näidata oma tootmist ja tegevusi ning selle abil ka teatud moel murda müüte, mis maaeluga paratamatult kaasas käivad. Julgustame kõiki talusid oma uksi avama. Oleme organisatsioonina teile toeks,“ lubas ETKLi tegevjuht Kerli Ats.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo sõnul on avatud talude päev hea viis Eesti inimesi harida ja näidata neile, millest ühe põllumehe tööpäev koosneb.

„Loodetavasti leidub ka sel aastal rohkelt põllumehi, kes on valmis oma külalistele selgitama, kuidas kasvatatakse vilja ja karja ning miks tuleb põldudel tõrjuda kahjureid või taimehaigusi," ütles Tõnissoo.

Avatud talude päeval osalemiseks tuleb talu või põllumajandustootmine hiljemalt 1. mail registreerida avatud talude veebilehel www.avatudtalud.ee/et/talule, kust leiab ka kõik vajaliku informatsiooni.

„Paljud talud on avaldanud soovi avada oma uksed terveks nädalavahetuseks. Seega palume registreerimisel enda valikust kindlasti teada anda. Samas tuleb meeles pidada, et avatud talude päeva põhipäev on 21. juulil ning sel päeval peaksid külalisi vastu võtma kõik registreerunud talud,“ rõhutas avatud talude päeva projektijuht Kertu Kärk Maaeluministeeriumist

Talupidajad ja põllumajandustootjad, kes soovivad avatud talude päeva raames oma tootmise külastajatele avada, on oodatud osalema ka infopäevadel, 27. veebruaril algusega kell 11 Põllumajandusuuringute Keskuse suures saalis Jänedal Lääne-Virumaal ning 5. märtsil algusega kell 11 Waide motellis Elva vallas Tartumaal.

Üle-eestilist avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eestimaa Talupidajate Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.