Palju kasulikke nõuandeid

Raamatud tuletavad meelde vanu tarkusi ning jagavad uusi nippe lihtsatest võtetest hädavajalike teadmisteni.

Mitu raamatut on mõeldud aiahuvilistele. Näiteks aitame valida sinu aeda kõige vastupidavamaid püsililli, tutvustame Eestis kasvavaid puuvilja-, marja-, köögiviljade ja maitsetaimede sorte, mille maitseomadusi hinnatakse omasuguste seas parimateks.

Lisaks leiate nõuandeid uute ja põnevate köögiviljade ja maitsetaimede sortide peenrasse sobitamiseks ning ka maitserohelise aastaringseks kasvatamiseks linnakorteri köögiaknal.

Samuti saate teadmisi, milliseid huvitavaid võõramaiseid taimeliike võiks lubada oma krundile ning millest tasub hoiduda.

Käsiraamat “Kodused puhastusnipid” lükkab ümber müüdi, et puhastustööd on hirmus rasked ja vaevanõudvad. “50 praktilist saunanippi” aga õpetab, kuidas iga saunaskäik tervistavaks elamuseks, unustamatuks riituseks muuta.

Tutvustame lihtsaid võimalusi enda ökoloogilise jalajälje vähendamiseks kodus ja aias ning sealjuures ka raha kokkuhoiuks. Ehitusmeistrid jagavad nippe tellisahju ehitamiseks ja kütmiseks.

Anname soovitusi, kuidas koduses köögis oleks toiduvalmistamine mugav, ohutu ja meeldiv ning tulemus maitsev. Ning pakume näpunäited, mida arvestada uue toataime valikul, kuidas leida talle sobivat kasvukohta ning mil moel tema eest hoolitseda.

Kuidas raamatuid tellida


Alates sellest nädalast saab raamatusarja tellida veebilehel www.lehed.ee/sari ning esimene raamat “Kõige vastupidavamad püsililled” jõuab Coopi ja Selveri poodides müügile 9. aprillil koos Maalehega ning samal ajal saab seda osta ka Ekspress Meedia veebikeskkonnas. Raamatud hakkavad ilmuma iga kahe nädala järel.

Kogu sarja ette tellides maksab raamat vaid 5,99 eurot ning kümme käsiraamatut kokku 59,90 eurot. Sarja eest saab tasuda kahes osas, makstes korraga viie raamatu eest. Tellimusi on võimalik vormistada kuni märtsi lõpuni eelnimetatud veebilehel või vajadusel helistades Ekspress Meedia klienditoe telefonil 680 4444 ning kirjutades e-posti aadressil klienditugi@ekspressmeedia.ee.

Poodides iga raamatut eraldi ostes lisandub sellele ka Maalehe hind.

Kümme käsiraamatut

Rohkem infot: www.lehed.ee/sari

9. aprillil “Kõige vastupidavamad püsililled”. Autor Marju Reitsak.

23. aprillil “Head ja halvad võõrliigid aias ning peenramaal”. Autorid Pille Hermann, Jaan Mettik.

7. mail “Parima maitsega puu- ja köögiviljasordid”. Autor Marju Reitsak.

21. mail “Köögiaedniku käsiraamat”. Autor Tiina Paasik.

4. juunil “Kuidas kodus loodust ja raha säästa”. Autor Marju Reitsak.

18. juunil “Kodused puhastusnipid”. Autor Jana Rand.

2. juulil “Tellisahju ehitamise ja kütmise teejuht”. Autor Priit Valge.

16. juulil “50 praktilist saunanippi”. Autor Rein Sikk.

30. juulil “Koduköögi nipiraamat”. Autor Tuuli Mathisen.

13. augustil “Toataimede ellujäämise teejuht”. Autor Jaan Mettik.