Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juhi Nils Sempelsoni sõnul leidis esimene GPS seadmete vargus aset Raplamaal Pae külas, kust varastati GPS seadmed kahelt traktorilt. Vargusega tekitati kahju ligi 35 000 eurot.

„Samal päeval laekus meile veel kolm teadet sarnaste juhtumite kohta Järvamaal. Üks neist leidis aset Kädva külas, teine Jõekülas ja kolmas Sonni külas,“ rääkis Sempelson.

Jälgige välisnumbriga kaubikuid

„Rapla-Juuru teel märgati kolmapäeva õhtu poole välismaiste numbrimärkidega heledat värvi Volkswagen Transporter väikekaubikut, mis võib Pae külas aset leidnud vargusega seotud olla,“ sõnas Sempelson.

Kõigil, kel on infot selle sõiduki või teiste välismaiste numbrimärkidega sõidukite kohta, või kes juhtusid teelõigul kolmapäeval sõitma ja on sõidukisse paigaldanud pardakaamera, palub ta politseiga ühendust võtta telefonil 5099676 või e-posti teel arvi.laak@politsei.ee.

Kel on aga oma ettevõtte territooriumil kaamera ning selle silm on tabanud kahtlast liikumist, kahtlasi sõidukeid või inimesi, palub Sempelson tähelepanekud samuti politseile edastada. Iga infokild on politseinikele vajalik selleks, et pätid kätte saada.

Tehke valvekaamerad korda!

„Ettevõtete omanikel soovitan oma vara kaitsmiseks GPS-antennid, ekraanid ja teised väärtuslikud esemed sõidukitest öisteks seisakutundideks eemaldada. Masinad tuleks aga võimalusel parkida turvalisse, valvega varustatud kohta või lukustatud garaaži,“ lisas kriminaalbüroo juht.

Olemasolevate valvekaamerate puhul soovitab politsei omanikel üle kontrollida, et seadmed vaataks õigesse suunda ning oleks töökorras.

Vargusest tuleb politseile kohe hädaabinumbril 112 teada anda.