Inda Kõiva uus laulik toob huviliste ette lauluvara mahlakama poole Foto: Sven Arbet

Inda Kõiva üllitatud järjekordne, 31. laulik toob huviliste ette rahva lauluvara mahlakama poole koos käsitsi kirjutatud nootidega.

“Aasiast tulid hunnid”, “All piimakeldris pimedas”, “Joo, sõber, joo”, “Kuldimuna lõikaja”, “Põhjuseta ma ei joo”, “Viltu ja viltu”. Need ning veel 150 joogi- ja lorilaulu said jaanipäeva eel kaante vahele.

Kogumiku koostaja Inda Kõiva mainib: “Olen ikka seisnud selle eest, et esivanemate pärandus säiliks. Kas seda siis tulevikus kasutatakse või ei, kuid hea on võtta, kui tarvis läheb.” Ja veel: “Lauliku koostasin mitte sellepärast, et joomist propageerida, vaid tarkade tarbijate rõõmuks ja lustimiseks, et neid laule ka tulevikus mäletataks.”

Ida-Viru akordionist ja pidude sisustaja Reeni Painik on Inda laulikute fänn ja kiidab nootide olemasolu. “Vahel tahab rahvas kuulata ja kaasa laulda väga vallatuid laule,” märgib ta ja lisab: “Kaasalauljatele meeldivad just need laulikud, kus laulusõnad on suuremalt trükitud.”

Koorijuht ja Lahemaa Rahwa­muusikute juht Viivi Voorand kiidab kogutut, sest ka krõbedamat kraami läheb ikka aeg-ajalt vaja. “Mul on olemas kõik senised laulikud,” mainib ta ja kiidab samuti, et laulud on nootidega, sest “kõik viisid ei suuda kuidagi meeles püsida”.