Erakogu

Kirstu hobiks on muidugi vanade ameerika autode taastamine. Lapsepõlvest Kirst erilist autode fännamist ei mäleta, kuid tehnikahuvi oli olemas. “Meisterdasin laevukesi. Ühele neist paigaldasin püssirohusegul töötava reaktiivmootori. Mis sellest täpselt sai, ei mäletagi, silmad jäid igaljuhul terveks ja soovitan seda mitte järgi teha,” meenutab ta.

Oma esimese ameerika auto, 1961. aasta Cadillaci ostis Kirst 1998. aastal Ameerikas reisides. See Oregoni osariigist toodud masin seisab tänaseni kokku panemata.

Praeguseks on Ülo Kirst aga tosina “ameeriklase” uhke omanik, neist viis autot ka sõidavad. Vanim on 1931. aasta Buick ja noorim 1970. aasta Oldsmobile Tornado.

Üks tema autodest, 1957. aasta Lincoln Premiere on Haapsalu ameerika autode šõul klassikute klassis karika võitnud. “Muidugi on tore, kui tehtud töö ära märgitakse,” ütleb Kirst ja nendib, et eestlastel on põhjanaabritega sel alal üsna raske sammu pidada.

Eestis ei ole ka kuigi palju tasemel taastamistööde tegijaid. “Kroomitööd teen Poolas, mootoriploki puurimised ja vända lihvimised Soomes, nii see asi käib,” lisab ta.

Loe edasi portaalist Läänlane.