Enamik Koluvere hooldekodu psüühilise erivajadusega inimestest elavad kolmes kahekorruselises hoones. Ala on võõrastele suletud, ent hooldekodu elanikud võivad vabalt asulas liikuda. Foto: Ivar Soopan

Vallavanem Jüri Ott põrutab: “Sellist plära ei ole mõtet ajada! Leht paneb selle sinna ja siis keegi loeb, et siin elataksegi puu otsas.”

Vallavanema pani krõbedaid sõnu ütlema Postimehes ilmunud artikkel, milles ASi Hoolekandeteenused teenuste direktor Liina Lanno rääkis Eesti hooldekodude ümberkorraldamisest. Ühe näitena oli toodud Koluvere, mis suletakse 3–7 aasta jooksul. Kullamaa vald koostas seepeale avaliku kirja.

“Pr Lanno väitis artiklis, et väikestes kohtades elavad hoolealused ei saa ise hakkama, kui on vaja minna näiteks kinno, kontserdile vm,” seisis kirjas. “Suuremas kohas on valikuvõimalus suurem ja minek kergem. Koluvere hooldekodus, kus elab üle 170 hoolealuse, on küll olemas mõis ja külapood, aga see ongi kogu hoolealuste elu sisu. Pole võimalust teiste inimestega suhelda ja iseseisev olemine kannatab,” parafraseeriti avalikus kirjas artiklit.

Avalehele
14 Kommentaari
Loe veel: