olustvere Foto: Sven Arbet

Konverentsi peaeesmärgiks on pakkuda osalejatele kõrgetasemelist koolitust ning uusi visioone, mida tutvustavad mõjukad inimesed ja tunnustatud spetsialistid.

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli direktor Arnold Pastaku sõnul on konverentsist üheksa aastaga kujunenud oodatud varakevadine suursündmus.

„Igal kevadel kogunevad Olustvere lossi Eesti põllumajandussektoris töötavad tippjuhid, kes arutlevad protsesside üle, mis meil ja maailmas parasjagu toimuvad. Sel aastal on fookuses põllumajanduspoliitikaga seonduvad teemad, arutleme ka Eesti majanduse väljakutsete üle, analüüsime põhjalikult julgeolekupoliitikat ning anname ülevaate geopoliitilisest olukorrast maailmas. Eraldi teemadena räägime avaliku sektori juhtimisest ning käsitleme piima- ja lihaturul toimuvat,” ütles Pastak.

„Meil on suur heameel anda kolmandat aastat järjest välja tippjuhi tiitel, sedakorda „Põllumajandussektori tippjuht 2015“ – et tunnustada ja esile tõsta tippjuhti, kes töötab põllumajandussektoris. Kes saab tiitli „Põllumajandussektori tippjuht 2015“ – kuulutab reedel välja põllumajandusminister Ivari Padar,“ lisas Pastak.

Konverentsi strateegilise partneri Swedbanki ettevõtete panganduse juhi Heiki Raadiku sõnul ei ole põllumeestel praegu lihtne – väljamüügihinnad on teinud suure languse. „Keerukamatel aegadel mängivad olulist rolli põllumajandusettevõtete juhtide teadmised ja varasemad kogemused, et leida lahendusi ja otsida ka rasketes tingimustes uusi võimalusi arenguks. Swedbank annab samuti igapäevaselt oma panuse, et põllumajandussektori ettevõtjatele toeks olla,“ sõnas Raadik.

Konverentsi avaettekande teeb põllumajandusminister Ivari Padar. 

Teised esinejad on: Siim Kallas, Euroopa Komisjoni endine asepresident; Sven Sakkov, Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler; Marek Helm, Maksu- ja Tolliameti peadirektor; Heiki Raadik, Swedbank Eesti, ettevõtete panganduse direktor; Teet Soorm, AS HKSCAN ESTONIA juhatuse esimees; Jaanus Murakas, E-Piima juhatuse esimees; Avo Mölder, Tartu Agro juhatuse esimees; Jaan Metsamaa, Metsaküla Piima juhatuse esimees; Valdis Noppel, Farmi Piimatööstus AS-i juhatuse esimees; Üllas Hunt, EPIKO juhatuse liige.