Nola ja Kairit Järv. Foto: Külli Tedre

Tema uueks omanikuks on kestvusratsutamises maailma tipptall MRM Stables, mis kuulub 2014. aastal Prantsusmaal Normandias toimunud maailma hobumängudel kulla ja neli aastat varem Kentuckys pronksi võitnud Dubai kroonprintsile Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoumile, kirjutab Hobumaailm.ee.

Maie Kuke kasvatatud Nola ema on Fiana, isa Nelson ox ja emaisa False Passe.

Koos ratsanik Kairit Järvega saavutas Nola oma siinse karjääri jooksul kestvusratsutamises nii Eestis kui välismaal mitmeid auhinnalisi kohti. Ühtlasi võitsid nad Kairitiga kolm Eesti meistritiitlit.


Kestvusratsutamine ehk ratsarännak on hobuse kiirus- ja vastupidavusvõistlus, mis paneb proovile ratsaniku maastikul ratsutamise oskused. Ratsaniku oskus hobust õigesti käsitleda mõjutab hobust ning võimaldab edukalt läbida erinevaid teekondi, mille pikkuseks on vastavalt raskusastmele 30–160 km. Võistlusel antakse ühisstart ja teekond on märgitud. Teel ei ole takistusi, kuid maastik vaheldub.

Võistluste ajal tuleb eriti hästi hobuse eest hoolitseda ja see on väga tähtis osa kogu võistlusest.

Hobustele tehakse veterinaarülevaatus enne ja pärast sooritust ja ainult need hobused, kes läbivad veterinaarkontrolli edukalt, saavad arvessemineva tulemuse. Üle 40 km pikad matkad jagatakse nii, et veterinaarkontroll on iga 40 km järel ja samal ajal on ka kohustuslik vaheaeg 20-40 minutit. Vaheaega ei loeta lõpptulemuse hulka.

Viimastel aastatel on ka eestlased sel spordialal lülitunud edukalt rahvusvahelisse konkurentsi.

Allikas: Eesti Ratsaspordi Liit