Eesti 2015 aasta künnivõistlused ja VIP künnivõistlus Kehtnas Foto: Sven Arbet

Anne ise nägi välja nagu õige maanaine kunagi, kirjus sitsikleidis ja kummikutes. Eks ta tahtis ka selle vääriliselt künda, nii et küsis kohtunike käest iga varasema kündja töö kohta hinnangut ja nõuandeid. Endale loosis ta välja ühe keskmistest põllulappidest - loosimisõigus anti temale kui ainsale naisvõistlejale vippide klassis.

„Tule lähemale siis!“ kutsus ta Elmo Nüganeni enne vastutusrikka etteaste algust. Läbirääkimisteks kaua aega ei olnud ja nii ronis naine kärmelt traktorisse.

Elmo tundus põllu ääres nagu vana rahu ise. Ka siis, kui kommenteeriti, et Anne künd on naiselikult kurviline ning et teda segas tugev külgtuul. Siis aga, kui naine traktori ümber pööras, hüüatas küll rõõmsalt: „Tagasi tuleb paremini!“

Rahulikult arutles Nüganen ka naise võiduvõimaluste üle. „Muidugi ei juhtu midagi, kui ei võida,“ ütles ta, nõustudes, et kündmine on ikka ilus töö.

Kui Anne Reemann tunnistas võistluse eel, et tema traktoristikogemus piirdub murutraktoriga, siis Elmo on oma sõnul traktoriga elus ka tööd teinud, kuigi mitte kündnud.

Tegelikult moosis Anne Reemanni künnivõistlusel osalema tema vend Jaak Reemann, kes oma elukutselt põllumajandusega seotud, kuna töötab Baltic Agros.