Foto: Raivo Tasso

Maaelu Edendamise Sihtasutuse moodustatud komisjon valis sel aastal parimateks maamajanduseriala õpilasteks Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli põllumajanduseriala IV kursuse õpilase Johannes Toomi ja Järvamaa Kutsehariduskeskuse põllumajanduseriala IV kursuse õpilase Pille-Riin Reinausi. Parimaks maamajanduseriala õpetajaks valiti Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli põllumajanduseriala õpetaja Marika Oeselg. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda annab eripreemia pikaajalise ja tulemusliku töö eest Põltsamaa Ametikooli kodumajanduse eriala õpetaja Ene Külanurmele.

„Meil on hea meel, et on noori, kes soovivad oma tuleviku maaeluga siduda ja sellesse panustada. Sellisele suhtumisele aitavad kindlasti kaasa tublid õpetajad, kes on oma õpilastele eeskujuks,“ arvab Andres Vinni, kes on Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liige ning parimate valimise komisjoni esimees.

MES valib parimaid maamajanduseriala õpilasi ja õpetajaid 2001. aastast. Aunimetuste andmine on koolide seas kujunenud oluliseks konkursiks ning ka sel aastal esitati kandidaate kõikidest maajamajanduserialasid õpetavatest kutsekoolidest.