Kanafarm. Foto on illustratiivne. Foto: Kiur Kaasik

Piiripõllu ja Karikakra kinnistud moodustavad Väimela tööstusala, mille detailplaneering on kehtestatud 12. novembril 2014, nimetatud kinnistute pindala on kokku 25.5 ha. Seega puust ja punaselt tähendab see, et tegelikult on kanala planeeritud laienema praegu avalikult välja käidust veel neli-viis korda suuremana, mis tähendaks seal 1 800 000 või enama kana pidamist, kirjutab Võrumaa Teataja.

Laienemise väide käis läbi ka koosolekul ja koosoleku järgselt kinnitas KSH koostaja, ASi Kobras esindaja, et oleks ju väga hea, kui farm saaks laieneda. Muide, Piiripõllu ja Karikakra kinnistute detailplaneering on koostatud ilma keskkonnamõju hindamise aruandeta, see tähendab, et kui asi peaks läbi minema, siis oleks hiidfarmil roheline tegutseda.

Suurem enamus kohalikest on nördinud ja 1. augusti keskpäevaks olid oma vastuhääle andnud juba enam kui 500 inimest. Väimela on oma umbkaudu 550 elanikuga üks suuremaid alevikke Võrumaal.

Kas tegelikult planeeritaksegi kahemiljonilist kanalat, sellest loe pikemalt SIIT.

2. augusti Maaleht kirjutab, et EASi kutsel uurib Ukraina firma Valgamaale 3 miljonile kanale mõeldud farmi rajamise võimalust.