“Konkursi mõte on tunnustada neid, kes igapäevaselt, tihti teistele märkamatult metsas head tööd teevad. Kui metsas on miski kehvasti, saab sellest kohe lugeda-kuulda. Tavapärane korralik töö, mis metsad hästi kasvama paneb, jääb skandaalimaiguliste lugude varju. Samuti on hingega metsas toimetaja sageli tagasihoidlik ja ennast ise kiitma ei tiku. Aga just neile tuleb metsa hea käekäigu eest aitäh öelda,” lausus Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun, ärgitades metsaomanikke parima tiitlile kandideerima.
Hindamiskomisjoni liige Aira Toss tõdes, et on varasematel aastatel näinud eelkõige oma metsale väga pühendunud metsaomanikke ja see ongi kõige toredam selle konkursi juures.
“Metsaomanikuks olemine on ju loominguline tegevus, mida tehakse kooskõlas looduse ja majandusega ning seda pikaajalises perspektiivis, arvestades iga metsaomaniku isiklikku taustsüsteemi,” rääkis ta. “Metsa ju näeb niigi, aga konkursi žüriis olles olen ma saanud võimaluse näha just nende metsade lugu, mis on kujunenud läbi nende omanike.”

Avalehele
1 Kommentaari
Loe veel: