Foto: Lii Sammler

Parima taimekasvataja aunimetus antakse inimesele, kes on aasta jooksul saavutanud häid tulemusi taimekasvatuses. Võitja väljaselgitamisel arvestatakse tootmisnäitajaid, agrotehnilisi võtteid, keskkonna- ja loodussõbralikkust, heakorda, arengut ja innovaatilisust, jätkusuutlikkust, viljelusvõistlusel osalemist ja taimekasvatuse propageerimist.

Tänavused kandidaadid on Madis Ajaots (esitaja ETKI), Ülo Tagel (esitaja EPKK), Eva Tuusis (esitaja ETKL), Mihkel Vainula (esitaja MTÜ Viljeluspäevad), Kaido Kirst (esitaja MTÜ Viljeluspäevad) ja Andres Saun (esitaja Eesti Seemneliit).

Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatus moodustab valimiseks hindamiskomisjoni, kes külastab kõiki kandidaate. Selle aasta žüriis osalevad Lemmi Oro – MES nõukogu, Raul Rosenberg - MES, Tiiu Annuk – MTÜ Viljeluspäevad, Aret Vooremäe - EMÜ, Roomet Sõrmus - EPKK, Mati Koppel – ETKI, Helena Vaher – Maaeluministeerium.

Otsus tehakse ja võitja kuulutatakse välja 30. septembriks.

Varasemad võitjad on olnud Voore Farmi taimekasvatusjuht Margus Lepp, seemnekasvataja Erki Oidermaa ja talunik Ivo Eenpalu.