Süües terveks 2010 Foto: Ilmar Saabas

„Piima peavad nii lapsed kui täiskasvanud kasulikuks toiduaineks, kuigi aastaga on suuresti tänu meedias levivale vastukäivale infole hinnang piima kasulikkusele õige pisut langenud ‒ täiskasvanute seas on veidi kasvanud neutraalse hinnangu andjate osakaal. Kui täiskasvanud peavad piima sagedamini pigem kasulikuks, siis laste seas on hoiak kindel ‒ ligi kolmveerand lastest peab piima väga kasulikuks. Seejuures kinnitab kolmveerand lastest ka seda, et piim neile maitseb,“ selgitab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Sõrmuse sõnul viib Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda juba kolmandat aastat ellu programmi „Piim – päeva pärl!“, mille käigus soovime eelkõige noortele rääkida piima ja piimatoodete vajalikkusest ning headest omadustest. 20-22. aprillini on Tartus Maamessil taas avatud piimabaar, kus saab maitsta erinevaid piimatooteid, Eesti Piimandusmuuseum tutvustab traditsioonilist võitegu ning Järvamaa Kutsehariduskeskus ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool tutvustavad piimaga seotud erialade õppimisvõimalusi.

Uuringufirma KANTAR EMOR viis 2017. aasta jaanuaris Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja tellimusel läbi uuringu, mille käigus küsiti tarbijailt piimatoodete tarbimissagedust ja hoiakuid piimatoodete tarbimise suhtes. Uuringule vastas 213 last vanuses 6-14 eluaastat ja 436 Eesti elanikku vanuses 15-74 aastat. Tellitud uuringu käigus vastasid tarbijad 19-le piima ja piimatoodete tarbimist ja omadusi kajastavale küsimusele. Uuringuga sooviti teada saada tarbijate joogipiima, keefiri, hapupiima, petipiima, jogurtite, kodujuustu, või, määrdejuustu, juustu, kohupiimakreemide ja kohukeste tarbimisharjumuste ja -sageduse kohta. Piimaprogrammi läbiviimist toetavad Euroopa Komisjon ja Maaeluministeerium